Vetvrasja

Vetvrasja

Pershendetje jom nje vajz 29 vjeqare jom ka e martume ni her po jom nda prej ati momenti kom ra depression um shkon menja veq me myt veten tash masi 3vitev Jom feju po pra e kom qat mendi psiqikisht jom e lodhur spo muna me bo sen as punt e shpis spo kom vullnet per jet ska dit qe smenoj me mbyt veten ja kom fillu kursit gushes gjermane se gjermani jom feju po spo kom vullnet per sen pom doket e ardhmja jem e pa shpres me burr fol ai mir kurr sem thot sen gjith fol mir po un veten spo e ndjej mir . Jom me terapi kom shku tek mejku dr. Ferid Aga I qdo seanc shkoj po as ai spo munet pom doket me ndihmu. Nga burri I par kom pas shum dhimbje shktuar prej tij dhe familjes se tij um kan ngarku psiqikisht. Familja um perkraha shim po un spo gjej zgjedhje per veq vetvrasjes. Ju lutem me ndihmoni

2 komente për “Vetvrasja”

 1. admin says:

  Pershendetje Albulena dhe faliminderit qe na ke shkruar.
  Na vjen shume keq qe ndjehesh kaq e pa shprese, dhe se shpesh e mendon vetvrasjen.
  Por eshte e rendesishme qe po kerkon ndihme, dhe se bashku do kerkojme menyra se si te ja dalesh.
  Ajo qe ne mund te bejme eshte te te referojme te nje nga psikologet e faqes, e cila mund te te merr ne terapi ne dhjetor dhe te provosh nese kjo mund te ndihmoj te tejkalosh kete gjendje emocionale.
  Nese je e interesuar na dergo nje email kontakt qe te vazhdojme komunikimin off line.
  Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevet

 2. Anonymous says:

  Zemer ,te gjithe ne jete kalojme situata te veshtira,te ngarkuara psikologjikisht situata ne te cilat cdo gje na duket e zymte pa shprese,mendimet negative na shoqerojne cdo dite te jetes tone.E dashur,te kuptoj ,te kuptoj ty gjendjen tende situaten tende.Duhet te shkeputesh nga e kaluara,shkeput cdo mendim ndjenje qe te lidh me te kaluaren tende nuk mund te shkeputesh brenda nje dite 2 ditesh 3…te duhen jave,muaj ndoshta dhe 1 vit,por une besoj se ti je e forte dhe mund ta besh.Gje forcen brenda teje,cdo femer e ka ate force dhe varrose te kaluaren cdo kujtim qe te lidh me te ata njerez qe ty te kan demtuar,ata qe ty te kane bere ne gjendjen qe je sot.

  Nuk mund te lejosh qe ato mendime te te shkaterrojne ty,te ardhmen tende ndjesit e tua ashtu sic nuk duhet te lejosh qe ato mendime te te perndjekin.
  Flaki ,varrosi dhe rilind perseri dhe kur mendimet e keqija te te vijen ne koke serisht kujto se ti je me e forte se mendimet e tua te keqija,Ti ke ne dore mendimet ti mund ti kontrollosh.
  Provo te flakesh te kaluaren gradualisht.Mendo per familjen tende,mendo ca dhimbje do tju japesh,dhimbje qe do ta kene per aq kohe sa do marrin fryme ne kete bote dhe pse???Mendo per jeten tende,ti meriton shume me shume,mundohu te futesh brenda shpirtit tend mendime te bukura deshira,argetohu dil me shoqerine dil me njerzit qe te duan,mundohu te mbjellesh brenda teje shprese.
  Behu goce e forte dhe luftarake,pastro shpirtin trurin trupin tend nga fantazmat e te kaluares,Shijoje jeten e dashur me te mirat dhe te keqijat qe ka,Dashuro!Te perqafoj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Na përcjellni edhe në: