Stres

Stres

Pershendete shpresoj te jeni mire ! Un desha disa keshilla nga psikologet e ketij grupi pasi qe jam ne nje situat te veshtire . Para disa kohrave kam qen ne nje lidhje me nje djal dhe ndihesha e dashuruar me te pasi qe filloi mire por ngadal dale aj ndryshoj sjellje dhe filloj te me trajtonte ne menyre shum te keqe derisa nje dit u largova. Pas ksaj historie kam qendruar vetem 1 vjet e gjysme 2 dhe paprit takova nje djal i cili eshte shum i edukuar i qet i shkolluar dhe ka treguar shume interesim per mua kemi folur jemi takuar eshte shum i kujdesshem per mu , flasim per tema te ndryshme me kupton mundohet te me ndihmoje , ka shprehur pelqim te takoj edhe familjen time , por saher qe situata behet shum serioze mkap stresi panika mhup deshira edhe per me qen me at person nga stresi se cka do te ndodh si do te jem te ardhmen me te a eshte vertet e qendrushme lidhja jone se cka do msjell jeta a jam vertet e dashuruar apo vetemjam mesuar nen shoqerin e tij nuk di si me pershkru stresin qe me pushton , momentin qe jam me te live dal flas takohemi qetsohna kalojna mire ndjena vetvetja e shlire jam me e qet , momentin qe un distancohem nga aj mkap stres i pa pershkruar dhe kam vetem menime negativee kam muaj qe du me kalu ket situat thjesht nuk po mundem ca dite mshkojn mire ca tjera tmerr momentin qe jam vetem dhe kam fillu mu lodh nga kjo situat dhe nuk po gjej zgjidhje se cka eshte e duhur . Ju kisha falenderu mema kthy ni pergjigje ❤

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: