Si te trashemi

Si te trashemi

Prsh, jam djale 15 vjec. Jam i gjate 1.85 dhe peshoj diku rreth 55 kilograme. Nuk me haet shume buke por nuk me pelqejne edhe shumica e ushqimeve kjo mund te jete arsyeja. Dua te trashem per nje kohe te shkurte me 10 kilograme. Me ndihmoni ju lutem!

2 komente për “Si te trashemi”

 1. Dardan Kocinaj says:

  Pershendetje,
  Baza e dietave qendron ne kalorite e marra gjate dites dhe te shpenzuara keshtu qe nese zgjedhni nje diete me bilanc pozitiv do te shtoni ne peshe me kohe. Kjo nenkupton qe do te merrni me teper kalori nga ato sa harxhoni.
  Ju keshillojme te merni mendimin profesional te nje dietologu.
  Gjithe te mirat,
  Dr Dardani

  1. Anonim says:

   Problemi eshte qe nuk me haen disa ushqime qe jane te shendetshme si p.sh pasuli, gulashi, peshk e disa te tjera ketu qendron problemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: