Shtatzania pas abortit

Shtatzania pas abortit

Prsh jam nje vajze 14 vjece dhe me date 26 gusht 2022 kam kryer nje abort dhe kete muaj me lindi si deshire qe ta ferkoj a mund te kem ngel shtatzënë ose a mundt te ndodh

6 komente për “Shtatzania pas abortit”

 1. admin says:

  Pershendetje e dashur dhe faliminderit qe na ke shkruar.

  Thua se je 14 vjece dhe se ke kryer abort. Pa dashur te paragjykojme, mund te na thuash pak me shume rreth rrethanave te shtatzanise dhe abortit?
  Sa i perket deshires qe ndjene per tu veteknaqur, kjo eshte plotesisht e natyrshme dhe mund te ferkohesh pa frike se do ngelesh shtatzane.
  E mirepresim pergjigjen tende.
  Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevet

 2. Ermira says:

  Prsh jam shume e letesuar pas kesaj pergjigjje por k nje pyetje tjeter menstruacionet me kan ardhur me date 30 shtator dhe me kan denjur vetem 2 dite pastaj me 2 me kan ardhur perseri cfare problemi mundt te kem sepse diten e 2 me kan ardhur menstruacionet ngjyre roze dhe diten e 1 ngjyre kuqe

  1. admin says:

   Pershendetje,
   Cikli menstrual ne moshen e pubertetit ende nuk eshte plotesisht i rregullt dhe nuk ke shkak per shqetesim.
   Gjithe te mirat,
   Stafi Nukjevet

 3. Ermira says:

  Prsh abortin e kam bere ne muajin e 6 gati duke hyre ne majin e 7 por desha te pyes a mund te kesh ovulacion kur je shtatzënë

  1. admin says:

   Pershendetje Ermira,
   Aborti paska ndodhur ne nje faze shume te avancuar te shtatzanise. Ne kete rast patjeter duhet te konsultohesh me gjinkelogun.
   Gjithe te mirat,
   Stafi Nukjevet

 4. Ermira says:

  Me duket nuk me kuptuat thashe a mund te kesh ovulacion kur je shtatzënë dhe nje pyetje tjetër sa jave pas abortit mund te kesh ovulacion

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Na përcjellni edhe në: