Shtatzania

Shtatzania

Pershendetje deshta me jav bo nje pytje un jam shtatzan ne javen e 9 por po kom shum te vjedhura ne mengjes , kam tableta qe mduhet ne mengjes me i perdor qe dy dit ren jom ti vjedh po mas 2 or qe i kom pi tabletat , a ndikon dicka te beba pershkak qe po vjedh ndoshta doket sikur si kom pi hiq apo si me vepru faleminderit nese me ktheni nje pergjigjje gjitha tmirav juve

Një koment për “Shtatzania”

 1. admin says:

  Pershendetje Tea dhe faliminderit qe na ke shkruar.
  Te vjellat ne 3 muajt e para te shtatzanise jane shume te zakonshme dhe nuk ndikojne aspak te bebi.
  Ajo qe eshte e rendesishme te keshe ne mendje eshte se shtatzanija eshte nje proces i natyrshme qe ka simptomat e veta.
  Mund te konsultohesh me nene, dhe ta pyesesh si i ka kaluar ajo shtatzanite apo ndonje kusherire. Kjo do te te ndihmoj te qetesohesh.
  Mesiguri ke nje gjinekolog i cili po precjelle shtatzaninen tende dhe mund te sqaron cdo paqartesi apo frike qe mund te ndjesh gjate shtatzanise.
  Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: