Shtatzani dhe gjak me copa

Shtatzani dhe gjak me copa

Pershendetje prej nga dje jam me dhimbje dhe gjakderdhje sod jam detyru me shku me u vizitu te mjeku bebi ka than qe asht ne pozicionin e duhur po per shkak te gjakut se din ende a asht shum mir dhe rrahjet e zemres nuk jan ndi sot
Pas egzaminimit gjakderdhja ka vazhdu ende jo sikur ne cikel por kam gjak dhe dhimbje po ashtu te vetmin ilaq qe ma kan qit sot jan duphaston 10mg me e perdor dy her ne dit dhe ato perforen per rregullim hormunal
Po qa me shqetsoj masi pushova qat urimin pash qe me doli nje cop e madhe e gjakut apo sdi si ishet a ishte beba a jo nuk e di a i ka ndodh dikujt se neser kam vizit te gjinekologi e ktune austri duhet termin
Une jam 8 javshe shtatzan edhe esht shtatzania jem e par kisha pash deshir me dit a i ka ndodh dikujt

Një koment për “Shtatzani dhe gjak me copa”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Pershendetje Qendresa,
    Gjakederdhjet ne shtatzani nuk jan dukuri pozitive. Terapine vazhdoje, por nese ke gjakederdhje athere sa me pare lajmerohu ne spital se per keto raste nuk ka nevoj per termin dhe te pranojne menjhere kudo ne bote!
    Gjithe te mirat,
    Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Na përcjellni edhe në: