Prolaktina

Prolaktina

Pershendetje nena shpresoj te jeni mire,qe 1 vite jam duke tentuar per shtatzani por pa sukses,kam bere analizat me ka dal gjendra tiroide dhe analizat hormonale me ka dal prolaktina e larte 400.9 endokrinologu me rekomandoj duphaston 1×1 tablet ne ditje per rreth 10 dite pas ciklusit menstrual, dhe spirolan 2×1 ne mengjes dhe ne mbremje dhe per gjendren tiroide me rekomandoj Tyroxil 4.0 nje here ne ditje, nena a keni pasur edhe ju kesi rasti dhe a keni mbet shtatzan masandej ?
Gjitha te mirat

Na përcjellni edhe në: