Probleme ne cift

Probleme ne cift

Pershendetje,
Ju pergezoj per nismen qe keni ndermarre dhe ndihmen qe i jepni te rinjve me ane te keshillimit. Mund te duket pak, por ndihma qe jepni eshte teper e madhe dhe luan nje rol te madhe ne jeten e secilit qe kerkon ndihme.
Une kam 4 muaj qe jam fejuar dhe bashkejetoj me te dy se bashku. Qe nga momenti i pare i nisjes se jeteses dhe deri me sot kemi pasur shume debate te forte. Une jam natyre teper emocionale ndaj dhe i perjetoj ne te qara. Mund te themi qe bashke shkojme mire me njeri tjetrin, por ne momentin qe do debatojme gjerat permbysen. Kaq shume sa kam qare ne keto muaj, nuk kam qare kurre ne jeten time. Heren e fundit qe patem debat ishte dita e djeshme. Mbaroi punen pak vone dhe dolem te benim nje xhiro me makin qe te qetesohej pak. Rruges pati nje shtrengim ne gjoks dhe une e pyes, se cfare ke dhe me thot qe pata nje shtregim. Ku pak me vone hapi krahun dhe ndaloi makinen, dhe une qe e pyes, ca ke o zemer, a je mire. Dhe pergjigja e tij- A do e mbyllesh ate mut goje, mbylle o mut mbylle. U ndjeva shume keq dhe e ofenduar. Dhe nuk i fola fare. Kur erdhem ne shtepi i thash te jete hera e fundit qe ke kte komunikim me mua, me do trapi tha ai, dhe une qe i gjuaj me shpulle . Kur erdhem ne shtepi , nuk mund ta shpegoj dot cfare sherri ka ndodhur. Dhune nga te dyja palet. Me shyu aq shume saqe rashe ne toke. E kam perjetuar shume ate situate dhe ndihem shume keq qe ka ndodhur. Me pas ka perseritur disa here qe une te nxjerr nga shpia , po mbylle gojen. Te thyej turinjte nese gjuan edhe nje here.
Ju jeni te vetmit qe mund te shprehem, pasi nuk kam asnje qe mund tia tregoj. Ju lutem me tregoni si te veproj dhe cfare me keshilloni qe te bej?
Ju falenderoj !

Një koment për “Probleme ne cift”

  1. A says:

    Menjehere te ndahesh nga ai psikopat!!!!!
    Ti duke u mundu me te mire ta pyesesh se qfare ka ndersa ai me ate gjuhe????? E tmerrshme domethon, ai nuk te meriton aspak, urgjent te ndahesh nga ai
    Neser mund te perfundosh si viktime e dhunes.
    E TMERRSHME

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: