Per androlog urolog

Per androlog urolog

Pershendetje jam 27 vjec kam disa koh q kam probleme me ereksionin
Pasi bera analizat ne 2 androlog t ndryshem m doli nje hormon SHBG i larte
Nje doktor me thot qe sesht problem ndersa tjetri me thot qe kjo eshte problem
Cfare eshte SHBG dhe a ndikon ne ereksion

Një koment për “Per androlog urolog”

 1. admin says:

  Pershendetje dhe faliminderit qe na ke shruar.
  SHBG eshte Globulina lidhëse e hormoneve seksuale te meshkujt i njohu edhe si testosteron.
  Niveli i ulte i SHBG nikon ne renjen e erekcionit, ndersa niveli i larte nuk shkakton probleme me erekcionin dhe ky eshte lajm i mire.
  Zakonisht niveli i larte i SHBG duhet percjellur thjeshte per te kutputuar se cka po e shkakton. De te te keshillonim qe kohe pas kohe ti beshe analizat e SHBG dhe te konsultohesh me nje urolog ne te cilin ke besim.
  Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: