Ndihme ne dashuri

Ndihme ne dashuri

Afro 8 muaj ka qe kam filluar të punoj ne nje vend aty afer kam nje market ku shkoj te furnizohem me buk dhe uje ne ate market punon nje vajze ku prej momentit qe e kam pare nuk ka dit qe nuk e mendoj i flas por shum shkurt a je lodh qa po bon sa here e shoh ne fytyr dridhem i tëri punon ne arke dhe pagesen e sendeve qe marr i kryej vetem te ajo por nuk po kom ende guxim ti them se e dua kerkoj nga ndokush ndonje keshill se si ta beje per vete dhe ti them se e dua

Një koment për “Ndihme ne dashuri”

  1. Bylyre Serjanaj says:

    Pershendetje,

    Uroj qe kjo leter te te gjej mire. Ne lidhje me shqetesimin, duhet qe se bashku te kuptojme disa gjera me shume. Dicka qe ia vlen te reflektosh eshte ne lidhje me ndjenjat e tua. Ti thua se e “do” ate vajze kur nderkohe ju bashke nuk keni pasur asnje komunikim/ kontakt pervec atij ne pune. Cfare te ben te mendosh se e do ate vajze? Cfare pelqen ti tek ajo vajze dhe sa e njeh ti ate qe te ka bere te dashurohesh me te?
    Nderkohe, ti specifikon se perpiqesh te flasesh me shume me te por nuk ke guxim. Cfare te pengon? Cfare ndjen ne ato momente dhe e ke te pamundur ti tregosh asaj ndjenjat e tua? Perpiqu pak te identifikosh mendimet dhe emocionet e tua qe pengojne ty te shprehesh ate qe do. Ne jemi ketu duke pritur letren tende te rradhes. Deri atehere, gjithe te mirat!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: