Ndarje

Ndarje

Jam nje djale i cili nen stop kam qene i qendrushem ne lidhjen time prej 13 vitesh. Nuk kam tentuar kurr te mendoj jo me te tradhtaja partneren time. Ne cift kisha probleme debate me familjen e asaj mbi qendrime te ndryshme dhe ne mosperputhje mendimesh, kam kerkuar gjithmone mbeshtetjen e asaj, por kurr nuk ma ka dhene. Gjate bashkejeteses me keto probleme lidhja vazhdonte deri ne momentin e ardhjes ne pune te nje kolegeje me te cilen u miqesuam aq shume per shkak te kimise qe kishim me njeri tjetrin. Kalonim shume kohe bashke pinim kafe perdite qeshnim benim shaka, deri ne momentim kur une hedh hapin dhe i shprej ate cfare po ndjeja. Kolegia ishte e lidhur prej 2 vjetesh dhe e nderpreu lidhjen 1 jave mbas shprehjes time. Gjithashtu edhe une i dhash fund lidhjes duke i thene partneres qe jam duke ndjere per dike tjeter, nuk zgjati shume 30-40 dite dhe lidhja me kolegen mu shpif nuk e shikoja dot nuk i ndjeja as aromen dhe e nderpres. Ne kerkim te rikuperimit te lidhjes se vjeter partneria me fal dhe vazhdojme pavaresisht cdo toksicitetit ne lidhje vazhdoja te jepja max tim, deri ne momentin kur fillova te ndjeja dicka per kolegen dhe perseri ja thash qe po ndjej dicka per ate. Partnerja ime vazhdoj te luftonte per lidhjen tone deri ne momentin kur u shkeput dhe un vazhdova me kolegen, por perseri nuk zgjati me shume se 30-40 dite dhe mu perserit e njejta gje. Tani jam teper i renduar jam vetem ndjej shume po shume per ish partneren po nuk mundem dot te perpiqem ta rikthej, me duket vetja si nje njeri pa personalitet pa karakter kur gjithe jeten time keto kane qene pikat e mija me te forta si dhe partneria ku kam dhene jeten dhe shpirtin ne ate lidhje. Nuk kam me shpetim per asgje nuk punoj dot nuk perqendrohem dot jam teper i ngarkuar. Kam menduar vetvrasjen disa here po stepem pasi do i jepja nje dhimbje teper te madhe familjes time. Ju lutem me ndihmoni cfare me ka ndodhur se nuk e kam njohur veten ne gjithe kete periudh.

Një koment për “Ndarje”

  1. Anonym says:

    Persh spo di qfar pergjigje met dhon nket rast ty ti vetit mor shok ja paske bo paske lujt me ndjenja kjo esht e teprume

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Na përcjellni edhe në: