Marredhenje intime

Marredhenje intime

Pershendetje, jam nje grua 28vjece dhe partneri im eshte 29vjec. Qe 2vite partneri im vuan nga depresioni dhe ankthi dhe gjithashtu eshte duke perdorur terapi.
Qe nje periudhe 10mujore nuk kemi marredhenje seksuale te shendosha. 1x ne 2jave kemi intimitet. Kam bisedu me te dhe me thot qe problemi nuk eshte tek une dhe se me do njejt si dikur por se nuk i vjen deshira per marredhenje me shpesh.
Doja ta dija se a i ndikojne barnat fluksetin, demetrin ,zykalor dhe e gjith gjendja e tij depresive ne marredhenje me mu.

Një koment për “Marredhenje intime”

 1. admin says:

  Pershendetje e dashur dhe faliminderit qe na ke shkruar.
  Depresioni ka ndikim te drejtperdrejt ne libido (deshira seksuale). Cka do thote, se nuk jeni ju shkaku i problemit sa i perket mardhenieve te rralla seksuale.
  Do ju sygjeronim te kuptoni gjendjen e veshtire emocionale te cilen po e kalon partner juaj. Kerkoni sa me shume informacione rreth depresionit dhe si mund ta perkrahni partnerin, pasi perkrahja do kete efekte pozitive ne permiresimin e gjendjes se tin, por edhe tuajen.
  Nese keni mundesi, do ju sygjeronim te takoni nje psikolog per te mesuar se si te menaxhoni sitaten sa me mire.
  Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: