Mardheniet seksuale

Mardheniet seksuale

Pershendetje,doja te ndaja nje brenge e cila spo me lene te qete gjate gjithe kohes.Kam 6 muaj e martuar dhe konsideroj se ende tamam,tamam nuk kam kryer mardhenie seksuale.Kur them tamam,tamam e kam fjalen per seksin vaginal.Gjate ketyre muajve me shume veshtirsi bashkeshorti ka arritur te penetroj pothujse 3-4 here.Mund te tinglloi naivitet por mendoj mos ende jam e virgjer meqe organi gjenital ka pothujse te pamundur te depertoj ne vaginen time.Kam une ndonje problem,nuk edi.Ne duhemi shume por kjo gjendje po na shkakton paknaqsi te dyve.Edhe paramartese isha une qe nuk pranoja humbjen e virgjeris nga frika.Si person jam pak e ftoht dhe jo me shume deshir per mardhenie,mendoj sepse gjaye gjithe kohes jam e shqetsuar,stresuar

Një koment për “Mardheniet seksuale”

  1. D says:

    prsh mundesh me pas ni lloj gjendje te quajtur vaginismus esht kur personi nga frika apo vet gjendja e trupit e mbyll hapjen vagjinale dhe e ben te dhimbshme marrdhenjen ose edhe depertimin e gishtit. Ta sygjeroj me shku te nji doktor apo nji psikolog nese problemi vazhdon & poashtu nese nuk ndihesh ne disponim me pas marrdhenie, mos e bon per dikon tjeter se mundesh me e prish gjendjen emocionale tanden.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: