Infeksion

Infeksion

Prsh jam nje djal 20 vjec
Kam dhimbje ne testikulin e majt nje dhimbje jo shum e forte dhe zgjat me raste jo me shum se 2-3 ore ne dit
Kam ber anlizen e spermokultures dhe me ka dale mikrobi : Staphylolocus Areus
Kam marr kura me antibiotik po pa rezultat
Doja te dija nqs e ka hasur ndonjeri nga ju kete problem dhe ne cfare vendi jeni konsultuar dhe keni marr zgjidhje
Flm

Një koment për “Infeksion”

 1. admin says:

  Pershendetje,

  Mjekimi i ketij infektimi bakterial kerkon te permbahesh deri ne pike marries se antibiotikeve, nese ka nevoje duhet riperseritur kuren me antibiotik, por vetem pasi qe ke bere prap analizat dhe je konsultuar me mjekun.
  Nese nuk e sheron si duhet infekcionin gjasat jane te larta te riperseritet prap, prandaj kushtoja vemendjen e duhur mjekimit.
  Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: