Hypotiroidizmi

Hypotiroidizmi

Pershendetje stafi i Nuk je vet shpresoj te ju gjeje mire,po ju shkruaj per nje problem timin qe po rendon jeten shume, jam diagnostifikuar me hypotiroidizem Hashimoto fillimisht nuk e kam ditur por me paraqitjen e shum simptomave si renje te flokeve,nervozizem ankth probleme me sistemin e tretjes u drejtova te mjeku me tha qe gjandra tiroide eshte shkateruar dhe ke nje nodus dhe donte jesh ter jeten me etrox apo levotyroxine per te zevendesur hormonet qe nje muaj e gjys jam duke e mar terapin por nuk po mundem ta kontrolloj ankthin tim nuk mund te bej gjume naten, nuk kam oreks me paraqiten pastaj edhe probleme me stomal kam humbur edhe pesh dhe jam shum e shqetesuar sa mendoj qe kam rene ne depresion per kete gjendje sepse kam lexuar dhe ngaqe tiroidja nuk prodhon hormone do te perballem me ankthin gjate gjit kohes , qka me keshilloni a duhet te mar mjekim edhe per qregullimin e ankthit apo do te permirsoht kjo gjendje nga terapia per gjander jam e pashprese sepse me kete gjendje smund te shtyhet me, uroj te me jepni ndonje keshill sepse kam nevoj per mbeshtetjen tuaj😞

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: