Humbja e besimit/Zgjenjimi

Humbja e besimit/Zgjenjimi

Pershendetje, kam sulme te panikut, ankth, stres, dhe depresion. Jam shume i vetmuar. Nuk po mund te mbijetoj, cfare te bej ?Me ka ndodhur shpesh gjate ketyre viteve qe njerezve qe ju besoj me shume te me lendojne me shume ne fund. Kjo me ka ndodhur ne doza me te lehta gjate viteve deri pak para ca ditesh ku pesova zgjenimin me te madh. Shoqja ime e ngusht me te cilen ndaja cdo gje, ia tregonte te gjitha personit qe kisha me inat (nje shoqeje te saj tjeter). Kete shoqen kur ishte me mua e shante dhe thoshte se nuk donte ta shohe me sy veq cte beje se i ka ngecur, ndersa mora vesh se te njejten gje kishte bere edhe per mua te ajo. Kishte arritur ti tregonte edhe sekretet e mia me te medha ato qe nuk dua ti marre vesh askush duke e ditur se kjo shoqja i tregon cdo gje cdo personi qe takon per te me ulur mua. Kam pasur gjithmone probleme me besimin pasi me eshte dukur sikur gjithmone bej zgjedhje te gabuara por tani jam me e sigurte se zdo te mundem ti besoj me askujt, per te vetmen arsye se edhte personi i vetem qe jam hapur aq shume dhe qe e kam mbrojtur edhe kur te gjithe familjen e kisha kunder per miqesine me te.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Na përcjellni edhe në: