Gjendja emocionale

Gjendja emocionale

Pershendeje stafi nuk je vet.
me falni per shqetsimin. aryeja qe po ju shkruaj eshte gjendja emocinale qe po kaloj. Ne muajin shkurt kam filluar nje pune ne profesionin tim por tek nje antar i familjes time. Un rrjedh nga nje familje me gjendje ekonomike mesatre por parat asnjher nuk kan qen peshtypje per mu. ajo qe kam luftu ne jet ka qen puna e paster dhe vlersimi qe marr nga te tjeret. Si natyr jam humane saqe ka pas raste qe kom rreziku edhe veten per familart mi. Ne femiri kam pas aksident dhe aj aksident ka ndodhur nga familart e mi. Por pasojat i vuj hala sot. Jam SHUMMMM E MERZITUR saqe lot me rrin ne sy dhe skam pik forcet me te vazhdij perpara. Jam zhgenjy nga te gjithe familja dhe nga te gjith familaret ne momentin qe e kom pa qe te gjith flasin keq edhe me faj tyne dhe shikojn met ul posht.
Edhe pse kete pun kam fillu mi bo edhe eshte pozicion i mir un prap kurrqysh nuk jom tu mujt mi lavdru tjert edhe me ken nje mbeshtetje per ta edhe kjo mka merzit pa mas. perpara kam qen teper aktive saqe kom marr lavderime prej profesorve. dhe sma ka ni per kurgjo hic por tash qe e vrej qe lypet me ec perpara me pas nje pun tmir edhe me kriju familje un sjam tu mujt me bo kurgjo hic. Per cdo gezim familar ka ndodh dicka qe mka trishtu jasht mase. Tash smboj pershtypje mo kurgjo. Edhe kur jom me ta smuj gjej fjal me bisedu dicka tmir.
Per ket pjes dyqysh jom pajtu me veten me kyt situat por spo di qysh mi hjek gjendjen emocianle sepse cdo merzi pom verehet ne fetyr. e kjo gjo pom lodh edhe ma teper.
Skom mujt as fakulltet me shku e kom lan.
Tash ato pom propozojn per martes por spo muj kurqysh me vendos dhe per ket pjes pom nenvlersojn me demek se jam mendjemadhe. Por kjo gje pom nervozon edhe ma teper. Kom mendu disa her me bo vetvrasje edhe me ju jap fund ketyre situatash sepse me kyt gjendje as smund te vendosi edhe nese marr dikond qe ato mthojn prap diqysh se ni vedin lirshem, mduket sikur vujtjet skon me mu ndal asnjher. Edhe ma teper mi ni tuj fol per shenjat qe i kom ne trup prej atij akident. Kto gjona sjon tum lon as mu fokusu, as mu perqendru. Ne fillim para se te filloj me punu ka pas net qe skom mujt me flejt, e tash e vrej qe edhe dora majt mdridhet. Nuk di si ta qetsoj veten e te vazhdoj jeten perpara pa ndihmen e askujt.
Ju lutemmm nje keshill!

Një koment për “Gjendja emocionale”

  1. Anonim says:

    Të duhet thjesht nje rilindje shpirterore

Leave a Reply to Anonim Cancel reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: