Gjatesia trupore

Gjatesia trupore

Pershendetje jam nje djale 19 vjecar dhe 177cm I gjate.Me thene te verteten nuk ndihem shume mire ne lidhje me gjatesine time,pasi kerkoj me teper.A mendoni se do te perfitoj te pakten 3-4cm me teper?Dua te theksoj qe nuk jam nje person shume sportiv dhe nuk eshte se I kam kushtuar nje vemendje dietes ushqimore,jam i vetedijshem qe gjenetika ka nje rol shume te madh.Por mendimi se pas nje ndryshimi te dietes ushqimore dhe marrja me palester apo me cfaredo sporti do kete nje ndikim sado te vogel,mendoni keshtu dhe ju ?Faleminderit nqs me jepni nje pergjigje

Një koment për “Gjatesia trupore”

 1. admin says:

  Pershendetje Albert,

  Njeriu rritet vrullshem deri ne moshen 20 vjece, qe do thot se edhe nje vit per te perfituar centimetrat e deshiruara.
  Marrja me aktivitete sportive,të ushqyerit me produkte të pasura me
  Calcium(ve,djathra,qumësht etj),ndihmon në zgjatjen e trupit.
  Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevet

Leave a Reply to admin Cancel reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: