Frike dhe ankth

Frike dhe ankth

Pershendetje

Jam nje qytetar nga Prishtina jam pothuajse 3 jave ne ankth , me dt 25 02 22 jam operuar prej hernise umbilikale tek kirurgja ku jam sheruar , mirepo ne nderkohe pas kesaj kam verejtur nje rritje te mases se bute ne bark pa dhimbje e cila eshte qe dy vite , ku me dt 12 09 22 jam kontrolluar tek kirurgu abdominal ai me ka shkrujte hernia ventralis edhe me ka thene mu operu prap , me pase nje informate me te plote duhet me be nje ct te abdomenit dhe me ka thene pse dicka si e forte po verehet ne barkun tend nga ajo date une kam.mbetur i mbyllur ne ankth dhe panike te plote edhe kjo spo me le te marre hapin te bej ct ne ju lutem me ndihmoni jam.ne depresion

Sipas kirurgut ne ordinance qe me ka referuar te kirurgu i ri ne kontrollen e dt 12 09 22 kjo esht si rrjedhoje qe operacioni i dt 25 02 22, nuk ka shku si duhet dhe operimi nuk esht bere me mjeshtri dhe nganjehere hernia apo fryerjet mund te ri reflektohen ne pjese te tjera te trupit keto mund te ndodhin pas operimit ne disa raste

Ju faliminderit ne vemendjen tuaj shume

2 komente për “Frike dhe ankth”

 1. admin says:

  Pershendetje dhe faliminderit qe na keni shkruar.
  Urojme qe ne nderkohe me sukses e keni kryer operacionin.
  Eshte shume normal qe pas gjitha gjerave qe keni kaluar lidhur me shendetin, keni perjetuar ankth dhe frike.
  Ajo qe do ju sygjeronim eshte te merrni kohe per veten dhe vendimet rreth nderhyrjeve shendetesore te konsultoheni jo vetem me specialist por edhe me antare te familjes apo ndonje shok qe e keni te afert, dhe te flsini per nivelin e larte te stresit, ankthit dhe frikes qe kjo situate po ju shkakton.
  Besimi tek kirurg eshte poashtu kyc, dhe nje bisede e hapur me mjekun qe po ju percjelle eshte poashtu e duhur dhe mund te ju ofroj nje siguri me te larte rreth mjekimit dhe te ju ndihmoje te menaxhoni gjitha ndjenjat qe keni pershkruar, e te cilat jane shume normale per situaten qe po kaloni.
  Na shkruani prap po patet nevoje te vazhdojme komunikimin.
  Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevet

 2. Prishtinalia says:

  Ju faliminderit ne mbeshtetjen tuaj sinqerisht qe kam nje vend ku mundem te gjej kurajo dhe mbeshtetje humane njerezore nga ju kam nevoje te bisedoj me ju , nga ju per problemin qe aktualisht e kam, me vjen keq por kete problem nuk mund ta bisedoj me anetar te familjes sepse ata nuk po kane kurajon te me thone asgje sidomos nena thote a pe sheh spo te hece mare bestytnive te kota ju beson sepse jane te brengosur ndersa nuk i besoj ndonje shoku qe mund tia spjegoj friken time, une me te vertete i besoj mjekut kirurgut qe me ka referu te bej nje ct sepse eshte nje nder me te aftet por duhet mu dikush me zort mem shty moralisht mem suportu me me dhane guxim siq me dhate ju me te vertete jeni humanist po tash qajo fjalia duhesh me ba ct a thu cka osht dicka si guri dyshohet per herni ventrale apo osht dicka tjeter mos po na del dicka tjeter une kam mbete ne mendime negative a thua cka esht ajo une plotesisht mendoj qe kirurgu me zemer me don te miren dhe eshte dashur ta bej tashme kete ct i besoj zotit dhe mjekut amin! Zoti mund te na sheroj sepse mjeku me i madh eshte ai mjekeve tiu besojme qe mund te na sherojne

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: