Frika,ankthi

Frika,ankthi

Pershendetje.Ne rralle te pare uroj te jeni mire ju dhe familjaret tuaj.Jam nje vajze 23 vjecare kam kaluar jo periudha te thjeshta ne jete ose un jam ajo qe i bej gjerat e veshtira dhe kur jan te lehta.Un kam frik nga ndryshimet ne jete dhe nuk perballem mir me to .Nuk shijoj momentin dhe mos te mendoj asgje por ne me djen time vijn gjat gjith kohes mendime dhe ide nga me te ndryshemet gje te cilen me ngarkon.Nje periudh prej gati 1 viti kam pire ilace ndaj ankthit .Kam njohur nje dajal kam pak qe dal me te dhe gjerat kan mar nje rrjedh te shpejt prej kaq pak kohes .Me don e dua por nuk arrij te shijoj momentin rrembehem nga ankthi nga frika do iki larg familjes do kujdesm per te a jam e afte un? A do behem nje grua e mire nje amvis e mire? A do behem nje nen e denj? Frika me ka shoqeriar gjat gjith ksaj periudhe dhe kohe dhe skam dashur kurr te krijoj nje lidhje dhe te kem dike per shkak te frikes dua shum te kem familje por prap dikca me terhe mbrapa.Ju lutem dua ndihmen tuaj cfar te bej ? si te perballem me kte frike?Faleminderit paraprakisht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Na përcjellni edhe në: