FISTULA ANALE

FISTULA ANALE

Pershendetje nje pyetje per naj Kirurg ka rreth nje muaj ne anen e djatht te anusit mpat dal nje puqerr e vogel pa dhimbje me kalimin e kohes u rrit dhimbje mledhi qelb isha te mjeku mqiti antibiotika infuzione mshperthej qelb e gjak dhimbje te tmerrshme isha prap te mjeku mtha duhet patjeter operim sepse esht Fistul Anale ma caktoj daten e operimit kur shkova mtha nuk asht keq nuk em beri operim.mirpo un kom.dhimbje.te tmerrshme poashtu ana e djath pom kollon qelb ton kohen me jan ber ca vrima ne te cilen dhe.nevoj del mjeku po thot sasht per operim pres nje pergjigje ju lutna

Një koment për “FISTULA ANALE”

  1. Dardan Kocinaj says:

    Pershenetje dhe faleminderit qe na keni shkruar.
    Problemet me regjionin perianal (perreth vrimes anale) jane problematikenper shkak te regjionit e mundesise se infeksionit shtese. Kirurgu abdominal, proktolog eshte mire te konsultohet ne menyre qe te zgjedhe menyren me efektive per qetesim te procesit. Pasi te lajmeroheni te Mjeku familjar,.do te udhezoheninper ekzaminime plotesuese dhe te Kirurgu per ekzaminim dhe trajtim adekuat. Mundohuni qe vendi te jete i paster, i terur, me aplikim te here pas hershem (pas cdo pasyrimi) te garzave sterile te njomezuara ne caj kamomile dhe kerkoni poashtu ekzaminimin dhe trajtimin nga mjeku.

    Cdo te mire,
    Dardani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: