femije i lere anash

femije i lere anash

Pershendetje jam nje femer e moshes 21 vjeqare thuajse qe 1 vit kam probleme dhe stres, ne fillim te vitit te kaluar u lidha me nje djale dhe gjithqka ishte perfekte me ne fund besoja ne dashuri dhe kupova se si eshte te te doje dikush , gjithqka shkoi mire derisa dulen disa njerz te nxier ne shpirt qe deshiruan ta prishnin lidhjen tone duke thene se ky nuk eshte djal i mir nuk ka familje te miire nuk ben per ty etj qdo dit e imja ne at kohe ishte tmerr me rrihnin me shanin nuk me linin te dal as edhe ne pun sum kan lan me shku vet duke u munduar te me largonin nga aj por kurr skom hek dore prej dashnis qe e kom pas per to edhe kena luftu aq shume per njoni tjetrin qdo dit deri sa ia dolem… perderisa une e njoha me familje e dija qfar familje e dashur jane dhe te rrespektueshem me ta e kaloja shume mire saher qe jam takuar, nejse disi ia dolem dhe ram dakord qe te pajtohen disi, por qdo dit ne at shtepi te prinderve per mua me duket si nje tmerr i vertet nuk ndjehem rahat nuk me duan mu prinderit si femijet e tjer mua me duan vetem per interes sa tju dha para jane te mire me mua , njehere me i thon qe skom pare me ju dhan tranohen ja nisin me bertit ja ti kshtu ja ashtu perkundrazi une krejt qka muj me mish e me shpirt mundohna me ju ndihmu por prap mu sme dojn, derisa nje dit me i kerkoj disa para nuk i kisha dhe me tha mir pra as buk pra mos ha ma ne ket shtepi( si mundet me i than fmis se vet dikush keshtu une se kuptoj) edhe pse shume pak ha buk gati asnjhere ne shtepi ,por prap nuk ju thom sen kurr as fjalen nuk jau kthej vetem heshti derisa femija tjer vetem bertasin dhe rroken mes veti prap atyre nuk ju bojn sen ,motra jem i ka ba senet me te kqija najher dhe prap kurr sen si kan than ajo u kan ne lidhje me 10 djem dhe prap ajo thot jo une jom ma e mira qesi lloj probleme per qdo dit ,psh edhe kur kemi me e pagu diqka une i shtoj do pare edhe ata te tjeret shtojn edhe kur te bisedojn thojn kjo i ka shtu do po hajt se spo ja numrojna sa zemer te zi kan se kuptoj , une me te dashurin tim e kaloj aq mire se di a ka dikush qe ka nje lidhje me te hapur dhe paster eshte i vetmi person ne bote qe kujdeset per mua qdo dit nuk kursen kurgjo vetem te me sheh te lumtur mua dhe i falenderohem zotit qdo dit qe ma ka qu nje ksi personi,edhe ma familjaret e vet e qoj teper mir biles dashnin qe ma jep nana e te dashurit nuk e kam pas kurr nga familja ime at dashni ,une jam ne hall si tja bej ne shtepi te prinerve sme kupton as nuk me don askush ,edhe pse per mua jan shpenzuar me se pakti se qe 4 vjet punoj dhe kurr nuk ju mari pare perkundrazi qka muj me ju dhon por prap sme dojn asnjeri bile babi as nuk me fol ma kurr hiq. me ndihmoni ju lutem ndonje keshille se shpeshher e kom mendu vetvrasjen por kur e mendoj te dashurin tim dhe qetsin shpirterore qe ekam kur jom afer tij e harroj ate gje . me ndihmoni ju lutem

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: