Dijeta dhe pesha

Dijeta dhe pesha

Jam nje nene me 4 femij kam pasur dhe 4 aborte,jam dhe 29 vjeqare por ne lindjen e fundit kam shtuar kogja peshe bera 80 kg,jam e gjat 1.60,kam filluar dijeten time por nuk kam fuqi te bej ushtrime sepse un jam gjat gjith dites ne kembe me fmije,me tjert me detyra me mesime dhe skam fuqi tenkem plus aktivitet fizike se lodhem dhe me oblgime tjera .Kam filluar dijeten me 12 Shkurt ,ha shum pak ndodh fare por pi shume uje 2litra deri 3litra tani q ekam filluar dijeten,por tani kan kaluar 8 dite dhe kam humbur vete 1kg e 500gram,edhe pse nuk ha ,pi uj shume,thash ha shumme pak ,psh gjys veze te skuqur,ose dy tri lug oriz ose gjys patate,gjithqka shum ngapak.E pom nervozohem fakti qe nuk bie nga pesha rdhe pse nu ha.Qfar mendoni ju a eshte ne rregull gjat javes ti humbas vete 1.500gram,apo duhet me shume.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Na përcjellni edhe në: