bajame te qelbezuara

bajame te qelbezuara

Pershendetje para 2 javesh kisha bajame te qelbezuara ..bera nje vizit edhe me dhane antibiotik …..gjat ksaj kohe isha duke mar antibiotik prej nje prb tj …i nderpreva ato edhe fillova kto te bajameve ..u bera mir goxha …pastaj me filloj te me behesh gjuha e bardhe …fillova kto trajtimet shtepiake me sode edhe me krip ..sikur esht permisuar pak ..tani kam problem se me jan shfaqur disa pucra ne gjuhe afer bajame i ndjej edhe me dor qe jan pak me te thelle kur bej lerjen e gjuhes …kam prb edhe me ngrenjen sepse me ngacmoj e me vjen per te vjell …jam larg vendit edhe skam ku te bej nje kontroll …jam shum keq psikologjikisht …jam konsumatore e duhanit

Një koment për “bajame te qelbezuara”

  1. admin says:

    Pershednetje dhe faleminderit qe na keNI shkruar. Problemet qe i permendet jane te natyrshme sidomos kur per shkak te ndonje infeksioni merni antibiotik dhe pastaj mund te ndodhe qe te kete mbizoterim te myshqeve (ngjyra e bardhe ne gjuhe) por ne te njejten kohe te keni edhe ndonje prekje te lukthit me shtim te lengit gastrik, kthim te tij dhe irritim te rrenjes se gjuhes. Kishte me qene mire qe te kijdeseni ne ushqim, te i shmangeni ushqimit qe shton aciditetin dhe shqetesimin e stomakut dhe te paraqiteni te Mjeku i juaj Familjar i cili pas ekzaminimeve do te ju kerkoj ekzaminime e mendime te eksperteve perkates (plotesuese).

    Gjithe te mirat,
    Dardani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: