Ataku i panikut

Ataku i panikut

Miredita desha te ju pyes ne lidhje me atakun e panikut jam 18 vjec dhe per shkak te atakut te panikut nuk mund qe te kaloj nje dite te qete ne shkolle paramendoj per dicka se nese do te ndodh psh leximi i ndonje detyre do te me kap ataku i panikut dhe kur me jepet qe ta kryej aktivitetin menjehere hyj brenda ne atak paniku njejte edhe pasi hyj me nderpritet zeri dhe kjo u jepet si mundesi e mire personave tjere qe ta shfytezojne ket per ta bere oren sikur me qene ne lufte dhe jo ne shkolle kjo e njejta me paraqitet jo vetem ne shkolle por cdokund poashtu ne vende ku ka me shume persona mirepo me e keqja eshte se kjo eshte duke u perseritur gati nje vit dhe une nuk arij qe te dal prej kesaj dhe si pasoj e ketyre shqetesimeve nuk kam force apo mundesi te gjej nje psikolog te shkoj tek nje psikolog sepse e njejta eshte pengese edhe per te gjetur pune dhe per te punuar une mendoj se nje konsulte me nje psikolog te mire i cili don ta ndihmoje klientin do te me kishte nzjerur nga kjo situate shume lehte ju kisha lutur qe te me udhezoni se cfare te bej per te dal nga kjo situat edhe nga disa shqetesime tjera mentale nje bisede e vazhdueshme me nje psikolog online ndoshta do te me kishte zgjidhur problemin ju faleminderit stafit te NUK JE VET jeni duke bere nje pune dhe ndihme te papare per njerezit

Një koment për “Ataku i panikut”

 1. admin says:

  Pershendetje e dashur dhe faliminderit qe na ke shkruar.
  Na vjen keq qe kaq gjate po ballafaqohesh me ankthin, por ajo qe eshte pozitive eshte fakti qe ke kerkuar ndihme.
  Ti mund te flasesh drejtpredrejt me nje nga psikologet online sa kohe do keshe nevoje (percjell postimet e orareve te chatit ne Instagram).
  Ne nderkohe te ftojme ta shiqosh video me poshte e cila mund te te ndihmoj te menaxhosh ankthin dhe jo aij ty.

  Të përballemi me ankthin – Dr. Skerdi Zahaj
  https://www.youtube.com/watch?v=UK0Q-HP–Rs&t=220s

  Te deshirojme gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: