Ankthi

Ankthi

Pershendetje,

Ne te gjitha mesazhet qe i kam lexuar deri me tani ne lidhje me Ankthin e kam gjetur veten te shumica e tyre. Me vjen mir qe nuk e ndjejm veten vetem, e shpresoj se bashku ta kalojm gjdo gje qe na ben te ndihemi keq. Sidoqoft une i kam disa pytje te cilat doja tja beje ne fakt te gjithve atyre qe e gjejne veten ktu, apo edhe mjekeve nese ndonjeher kan degjuar diqka te tille , dhe me intereson shum mendimi i tyre. Une kisha me heret dhimbje koke, dhe i kam ber shum gjera, te gjitha me dolen mir por sidoqoft ishte nje situat shum e veshtir, sidmos ne fillim kur nuk ke njohuri dhe nuk e din se a ka te bej me ankth apo je vertet i semure. Kjo gje me eshte rikthyer tani prap mbas nje kohe. Simptomat jan keto: une kam dhimbje te kokes, nje dhimbje qe nuk mund ta shpjegoj as vet, nuk eshte qe me dhemb koka gjat gjith kohes por jan disa momente kur papritur me shterngohet koha dhe me duket sikur po ec diqka mbi te. Nganjher e ndjeje sikur po e ndjej qe po kalon gjaku neper koke, diqka shum e quditshme saqe nuk i gjej fjalet e duhura per ta pershkruar. Kjo zgjat pak minuta dhe pastaj qetesohet. Mjeket me kan thene qe ka lidhje me muskujt, jan tensionuar muskujt dhe per kete arsye ndjen dhimbje. Thjeshte doja ta dija a ka pasur ose a ka edhe dikush tjeter diqka te tille, si e ka kaluar, dhe nese ka pasur a i eshte rikthyer prap. Faliminderit per te gjitha pergjigjet:))

3 komente për “Ankthi”

 1. Nukjevet says:

  Pershendetje Klea dhe faliminderit qe na ke shkruar dhe te kerkojme ndjese per pergjigje te vonuar.
  Nga ajo qe ke pershkruar te sygjerojme te shohesh ne kinkun me poshte videon informuese te pregaditur nga psikologja e faqes Great Hysi, dhe pastaj na shkruaj nese nga kjo video ke marre informacione te bollshme.

  https://www.youtube.com/watch?v=acySYdLw9Fk

  Te urojme gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevet

 2. Anonymous says:

  Pershendetje, po kishte informacione te mjaftushme. Faliminderit shum shum:)))

  1. admin says:

   Gezohemi:)
   Mos hezito te ndash videon edhe me shoke/shoqe apo person qe tendon se mund te ju dale ne ndihme.
   Gjithe te mirat,
   Stafi Nukjevet

Leave a Reply to admin Cancel reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: