Ankth apo paralize e gjumit

Ankth apo paralize e gjumit

Une jam nje grua 38 vjeqare bashkeshorte dhe nene e femijeve.Shqetesimi im eshte ky:Koheve te fundit gjate gjumit kam perjetuar nje lloj atak paniku sikur shoh hije te njerzeve mbi mu por une nuk kam mundedine ti largoj , e ndjej veten te paralizuar dhe me tmerrojne hijet e njerzeve mbi mua ne gjume.Fati se burri me zgjon duke e ndezur driten e duke me kfjellur se perndryshe do te isha qmendur nga frika dhe panika.Theksoj se koheve te fundit kam pasur njerin nga femijet semure fhe shume stres dhe shpesh me ze gjumi ne shpine.A mund te ndikoje edhe kjo?

Një koment për “Ankth apo paralize e gjumit”

  1. admin says:

    Pershendetje dhe faleminderit qe na ke shkruar.
    Momente te ndyshme ne jete, varesisht nga situata vetenake mund te kene ndikim ne perjetime te tilla. Ju mesiguri jeni duke punuar me veten qe te minimizoni keto ndikime por qe ndoshta do te ishte mire te kerkoni ndihme profesionale edhe tek psikologu ne menyre qe me shpejte te largoheni nga kjo gjendje.
    Gjithe te mirat.
    Dr Dardan Kocinaj

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: