Marrdhenie

Marrdhenie

Pershendetje faleminderit qe na keni dhen mundesin per ti shprehur shqetsimet tona si dhe keshillat qe na i jepni.

Un kam nje shqetesim shum te madh. Jam e martuar qe 6 vite. Probleme dhe zenka kam me motren e burrit si pasoj e ksaj edhe me vjehrrin e mi te cilet normalisht e perkrahin te bijen pasi qe esht e bija.
Un jam munduar te sillem mir pavaresisht pse esht si natyr e eger ndoshta ngaqe esht e vetmja vajz ne familje e cila ka dy vllezer gjithsej tre femij jan.
Un nga natyra jam shum e shoqerueshme e dashur e respektuar per te gjith. Mirepo kete gjë ndoshta ma marrin si dobesi!
Un me motren e burrit qe 6 vite kam her flasim e her nuk flasim, sdi si ta pershkruaj at njeri shum e eger e ftoft te ofendon dhe nuk ja ndjen fare prinderit e saj nuk e kritikojn !!!
Un jam munduar gjithmon ta respektoj e kam ftuar dreka darka mirepo ajo kurr nuk ma ka kthyer me te njejtin rrespekt. Vetem ka ardhur nuk me ka ftuar as per nje kafe. Gjithsesi, ka pasur probleme me te shoqin e saj si shkak kan qen deri tek ndarja, per arsye se kjo e ka tradhetuar burrin e saj , gjithsesi ato gjera nuk me interesojn mirepo pas nje kohe doli se kinse un ja kam perhapur fjalet qe qka i ka ndodhur asaj. Mua vjen me thot gjithqka si dhe shpif per mua gjera qe nuk jan te verteta per te kaluaren time, kur edi vet ajo se burri im me ka lutur 5 vite vetem qe te behem me te dhe ja ku jam sod e martuar me burrin tim me don e dua kem dy femij si drita. Mirepo kunata motra e burrit sna le rehat. Un nuk kam folur per te, ketu ku jetojm esht vend i vogel e kan marr vesh njerzimi nga vet burri i saj e fajin mundohet tma hedh mua. Probleme me ben. Kam tentuar te flas me te te shkruaj per hir te burrit tim por esht e kot. Ajo me ka injoruar dhe me ka ofenduar duke then se jam e pa vler dhe nuk egziston ti per mua. Qa te bej un te gjith me bejn me faj me gjithese esht 8 vite me e madhe se un, ajo duhet te me afroj mua pasi qe esht me e madhe te me mesoj ose kuedi un duhet te jet me e pjekur se un. Po ndihem shum keq ju lutem nje pergjigje e e ndokujt sadopak esht e rendesishme per mua ju falenderoj per kohen.

Na përcjellni edhe në: