Agresivitet

Agresivitet

Persh quhem Genci 42 vjeç jam bere prind qe kir ishte nusja shtazan kish momente mos i beja keq mos e lendoja pa vet dije mos e gjuaja nga barku u beme me vajz dhe tani frika me madhe eshte mos lendoj femijen lloj lloj mendimesh kam ne kok sa her qe kam ne krah ne krah apo kur e ndroj vetem nje gje e kuptoj qe dua shum vdes per vajzen time e ndroj laj dit per dit e mbaj

Një koment për “Agresivitet”

  1. Sokol Kosta says:

    Pershendetje. E lexova me vemendje shqetesimin tend. Ajo qe mund te them ketu eshte se ndonjehere keto ndjenja qe pershkruan burojnë nga nje “konflikt” fëmijërie. E kuptoj qe ne pamje te pare kjo nuk te thote asgje, por per te kuptuar me shume do te ftoja te vije te chati nukjevetem ku mund te flasim me ne detaje. Nga ana tjeter ekziston mundesia gjithashtu qe ndonje pakenaqesi me jeten tende per momentin, ose me bashkeshorten te gjeje nje forme shprehje simbolike (femija si vazhdimesi e marteses dhe jetes qe po ben) ne agresivitetin qe ndjen ndaj femijes tend. Une e besoj plotesisht qe ti vajzen e do ashtu sic shprehesh edhe vete por sigurisht qe ka nje mbivendosje ose ambivalence ne kete marredhenie te re ne jeten tende. . nese ti ndjen se nuk mund ta kontrollosh kete zemerim atehere te sugjeroj qe te konsultohesh me nje psikolog dhe ta ndash ankthin tend edhe me bashkeshorten. Duhet te kuptosh qe jane ndjenja qe realisht nuk kane te bejne me vajzen tende, kjo eshte e rendesishme. Gjithe te mirat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: