Pershendetje!
Cfare eshe varikocela dhe si trajtohet ?

Një koment për “”

  1. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

    Pershendetje dhe faleminderit qe na keni shkruar. Varikocella paraqet zgjerim te venes spermatike. Eshte patologji mjaft e shpeshte (10-15% e popullates se pergjithshme). Diagnostikohet me ekzaminim klinik apo ultraza te testiseve. Terapi adekuate me barna nuk ka, sherohet vetem kirurgjikisht dhe ate ne keto raste: nese ka pacienti dhimbje ne testis, nese eshte testisi i vogel, ose nese eshte spermiogrami me kualitet te dobet.

    Gjithe te mirat,
    Shkelzeni

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: