problem me paranojen

problem me paranojen

Pershendetje deshta te bej nje konsultim dhe te gjej zgjidhje te mir e te shendosh.
Unë E.B kam problem me paranojen dhe ndjej rrezik ose parandjej gjera shum te kqija si p.sh vdekja semundjet te ndryshme dhe kam problem me gjumin sapo i largoj nga mendja ndihem dhe veproj mir por pas nje kohe me rikthehet prap dhe ndeshem me problemet e njejta.
Me shumë Respekt E.B

Një koment për “problem me paranojen”

 1. Selvije Izeti says:

  Pershendetje,
  Faleminderit qe ke nda shqetesimin me ne,

  Te jetosh vazhdimisht me ndjesin , ose me prandjenjen se diqka e keqe do te ndodhe, e besoj qe eshte shume e lodhshme per ju. Ashtu siq thoni edhe vet , injorumi I ketyre mednimeve mund te jete ndihmuese dhe sa me shume qe i kushtoni vëmendje,mendoni rreth tyre, analizoni, jepni vëmendje të veçantë në mesin e të gjitha mendimeve të tjera, ateher mendimet intrusive do të bëhen më e fortea dhe me shqetesuese.

  POr, nese jeni duke u ballfaqur per nje periudhe me shume se gjashte muaj me nje gjendje te tille, do te ju rekomandoja te konsultoheshit me piskologun, per vleresimin e gjendjes dhe marrjen e trajtimit adekuat.
  Gjithe te mirat,
  Selvi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: