xvaresia26.05.2011 15:06Pėrshendetje juwe. Nėnse njė femer perdor drog ose supstanca tjera edhe pas nje mardhenje seksuale a mund te infektohet personi te jet i varur edhe tjetri person nga droga
NGO "Labyrinth" - Ekspert i nukjevet RE: varesia30.05.2011 10:15Pershendetje,Varesia nga droga nuk eshte semundje qe mund te bartet te personi tjeter permes marrdhenies seksuale apo ne cfaredo lloj kontakti tjeter me personin qe merr droge. Kjo do te thote se droga nuk mund te bartet te personi tjeter permes kontaktit me gjak apo lengjet tjera trupore (djersa, pershtyma, urina, sperma etj).Nje person mund te behet i varur nga droga vetem nga perdorimi i drejperdrejte i droges (permes nuhatjes, gelltitjes, tymosjes dhe injektimit intravenoz te droges).Megjithate, nese keni marredhenieve seksuale te pambrojtura (pa kondom), ju mund te infektoheni me HIV, Hepatitin B, C dhe shume infeksione tjera.Gjitha te mirat, OJQ LabyrinthVlerëso

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.