kemsi ta fitoj zemren e nje vajze15.04.2011 09:49Desha te di se si do te mund ta fitoja zemren e nje vajze te cilen jom ka e dua shumm mire po spo di bre qysh me ja shpreh kto sende se jom njeri pa pervoj edhe po frikesohem qe gaboj edhe e katranosi punen krejt .Kerkoj nje pergjigjie?
Florim Gallopeni - Ekspert i nukjevet RE: si ta fitoj zemren e nje vajze16.04.2011 12:06 Pėrshendetje  Kem Tėjeshė i pranuar nga dikush nuk do tė thotė qė duhesh tė bėsh diqka tė veqantėpėr tė qenė i pranuar. Ju jeni i vlerėsuar pėr atė qė jeni, pėr personalitetintuaj qė keni, dhe pėr mėnyrėn e sjelljeve tuaja. Nėse ju ndjeni pėr njė vajzėatėherė ju duhet tė shprehni atė duke bėrė me dije atė qė ndjeni, dhe duketreguar pėr ndjenjat tua tė sinqerta ndaj personit qė ju pėlqeni. Dhe nėse jugjeni afirmitet mes jush do jetė njė ndjenjė e reciprocitetit, ku dhe bėnėfunksionale njė lidhje qė ju e mendoni. Ėshtė mirė qė ju tė jeni spontan dhe tėshprehni atė qė ndjeni, dhe tė pranoni dhe ndjenjat e vajzės nė kėtė rastė ndajjush. Koncepti “si tja fitoj Zemren” le tė jetė pėr ju si tė njifemi mė mirėdhe tė ndajmė diqka tė pėrbashkėt, dhe tė gjeni njė pikė qė ju lidh e qė mundėtė jetė njė pėlqim qė udhėzon drejt njė marrdhėnjė mė stabile. Vlerëso
dardanRE: si ta fitoj zemren e nje vajze26.04.2011 10:22pershendetje edhe un kam te njejtin problem,sepse e dua nje vajz shum dhe nuk po di hiq si ti them qe e dua,ate e kam shoqe shum te mir por jam i dashuruar,problem tjeter eshte qe gjithmon e kam ne mendje,dhe nuk po mendoj asgje tjeter as nuk po mesoj as asgje ju lutem mem kshillu diqka
dritoniRE: si ta fitoj zemren e nje vajze18.07.2011 14:43Qysh me ftu njė vajzė nė takim po du me than nė qfarė vendi dhe me cilat fjalė duhet t`i themi asaj
Adelina Nura - Ekspert i nukjevet RE: si ta fitoj zemren e nje vajze29.07.2011 10:18Faleminderit qė na ke shkruar ! Sa I pėrket pyetjes tėnde ėshtė pak e vėshtirė qė t’I pėrgjigjesh se cila kėshillė ėshtė mė e dobishme, sepse kjo varet prej situates dhe personave pjesėmarrės. E rėndėsishme ėshtė qė njė vajza (femer) tė provohet te ftohet nė mėnyrė tė duhur dhe tė menjanohen gabimet qė mund tė bėhėn shpesh herė nga meshkujt. Disa nga gjėrat tė cilat mund tė merren parasysh janė : ėshtė mė mirė qė njė vajzė tė ftohet nė takim duke e ftuar atė, jo duke e pyetur nėse ajo do tė donte tė dilte me ju (personin), sepse nė kėtė menyrė do tė tregohet mungesė e vetėbesimit dhe e iniciatives nga ana e personit qė e fton. Tė provohet qė tė menjanohet pėrdorimi I fjalės “takim”, sepse kur perdoret “takim romantic” atėherė kjo pėrfshinė tension, romance dhe mund tė ketė efekt tė kundėrt. Pėrndryshe, nėse vajza mendon dhe pyet nėse ėshtė njė “takim” atėherė me shumė komoditet dhe disponim tė mirė mund t’I bėhet me dije qe nuk ėshtė “takim romantic” por, ka tė bėjė me dicka tė rendėsishme qė mund tė ketė personi qė e fon atė. Ėshtė mirė qė pėrsoni qė fton tė jetė I saktė pėr kohėn dhe vendin. Nga ana e ftuesit ėshtė mirė tė mos I lihet pėrshtypje vajzės sikur qėshtja e daljes ka tė bėjė me jetėn a vdekjen, sepse nėse vajza ftohet me nervozė dhe tension, atėherė do tė krijohen ndjenja tė tilla edhe tek vajza. Ftesa tė bėhėt nė mėnyrė sa mė natyrale dhe sikur dicka e zakonshme, kjo do ta bėjė vajzėn tė ndihet me rehat dhe mė tė planifikuar. Ndoshta nuk ėshtė mirė tė planifikohet dicka e komplikuar pėr tė bėrė situatėn mė eksituese. Qėllimi ėshtė tė kalohet kohė se bashku me vajzėn dhe t’I jepni rendėsi njeri tjetrit se sa aktiviteteve tjera si koncertit, lojės ose dicka tjeter. Ndoshta ėshtė mirė tė bėhet takimi me vajzėn diku ku ka mundėsi tė flisni me njeri tjetrin dhe ku mund tė njihni njeri tjetrin pa shumė pengesa dhe nderhyrje.Kėto janė pak a shumė disa sygjerime mė tė pėrgjithshme kur takimi mund tė bėhėt pėr herėn e parė pėrndryshe, ju mund tė me tregoni me tutje nėse bėhėt fjalė pėr ndonjė person apo pėr ndonjė situatė me specifike qė ka tė bėjė me ju, sepse pyetja juaj ėshtė shumė e pėrgjithshme.Sukses ! Na shkruaj prap nėse keni nevojė edhe pėr gjėra tė tjera! Gjithė tė mirat!Vlerëso
RE: si ta fitoj zemren e nje vajze17.06.2012 00:05pershendetje une deshta nje keshill nga ju si ta fitoj zemren e vajzes qe une e dua i kam bere ofert nuk kam folur vet ende me vajzen po ajo qdo her thot nuk pranoj nuk pranoj jo pse nuk po m pelqen ti po s po du me pas lidhje me askend qka mund te bej une qe ta bind qe une e dua a duhet ti jap koh vajzes qe t mendoj ajo qka me kshilloni ju te bej faleminderit
daniRE: si ta fitoj zemren e nje vajze24.08.2012 22:26e dua nje vajz ajo e din qe e dua por ajo nje ko me ka dashur shum tash me don me pak ose ma mir me thon hic sme don por ku te me she me kqyr edhe buzqesh spo di qka me bo
Engjell123RE: si ta fitoj zemren e nje vajze05.11.2012 21:27Nese munet mem ndihmu dikush si mund ta fitoj nje femer qe me heret kemi qen te dashuruar
RE: si ta fitoj zemren e nje vajze29.11.2012 22:11Nese munet mem ndihmu dikush si mund ta fitoj nje femer qe me heret kemi qen te dashuruar
gospodine RE: si ta fitoj zemren e nje vajze26.01.2013 00:25shum pe du ni vajz po mthot po du me ma vertetu me vepra , a ka naj ndihm . qysh ! ? FALEMINDERIT !
virusRE: si ta fitoj zemren e nje vajze06.02.2013 00:40hey mfalni po po kom problem me do femna qysh kish pas mundesi mi largu per shemdull une veq nje pe du
I TrupshmiRE: si ta fitoj zemren e nje vajze08.02.2013 00:20Po me pelqen nje Vajz e kam shoqe jemi ne studime s bashku ,por mua me pelqen dhe nuk po di si tja shpreh ,dhe dyshoj ne pergjigjen e saj un komunikoj shum me te por kemi nje problem sepse une mundohem te jem nje student i mir dhe mesoj goxha dhe u ndihmoj shum neper provime dhe dyshoj nese ajo po qendron me mua per shkak te kesaj ,Help
RE: si ta fitoj zemren e nje vajze18.02.2013 10:49Nese munet mem ndihmu dikush si mund ta fitoj nje femer qe me heret kemi qen te dashuruar
i turpashmiRE: si ta fitoj zemren e nje vajze18.02.2013 10:52dua qe te ti shkruaje nje leter nje vajze qe e dua po nuk jam i lidhur me te .do te me ndihmoje kush qe te ma shkruaj nje leter se nuk po mun me i shpreh ndjenjat taman .....
i dashuruariRE: si ta fitoj zemren e nje vajze12.03.2013 20:54edhe une dua nje vajz por nuk di si tja them se nuk kam as muhabet
BeSyy StrellcRE: si ta fitoj zemren e nje vajze02.04.2013 21:44kur te doni ni vajze duhet vet me i fol perball e toni i shpreh dashurin qe e ki edhe aja nese nuk don askend ka per te dashuruar tyy
RE: si ta fitoj zemren e nje vajze06.04.2013 17:20 pershendetje edhe un kam te njejtin problem,sepse e dua nje vajz shum dhe nuk po di hiq si ti them qe e dua,ate e kam shoqe shum te mir por jam i dashuruar,problem tjeter eshte qe gjithmon e kam ne mendje,dhe nuk po mendoj asgje tjeter as nuk po mesoj as asgje ju lutem mem kshillu diqka
i dashurRE: si ta fitoj zemren e nje vajze14.06.2013 15:43e dua nje vajz po ajo osht shum larg meje sepe une jetoj ne franc kurse ajo ne prishtin edhe qysh muna me ja marr zemren asaj qka duhet mi fol ju lutem kthemani pergjigjen
RE: si ta fitoj zemren e nje vajze06.07.2013 16:51desha te dij se si mund tja fitoj zemren nje vajze
170207RE: si ta fitoj zemren e nje vajze08.07.2013 14:26pershendetje un quhem Besar un dua jne vajs por zdi si tja shper ju lutem me lepni nje keshill se si mund yja shpreh dashurin
RE: si ta fitoj zemren e nje vajze08.07.2013 14:28lu lutem pergjigjuni ju lutem


tinaRE: si ta fitoj zemren e nje vajze27.11.2013 00:03Un e dua nje djal mirepo familja nuk me le.qfar te bej a ka ndokush ndonje keshill
stresiiRE: si ta fitoj zemren e nje vajze17.01.2014 11:19inderuar kisha dash qe tpys jom nlidhje meni femer edhe pritet qe t fejohem met po kjo vajza me cilen jom ka pas nje lidhje me ni djal tjeter ma her afern1 e gjysm am me ta ka dal rrall edhe nuk e ka lan familja qet tjet me too tani un jom lidhje met o edhe planifikojm qetani edhe pak te fejohehem tu kisha lut qe tme tregosh jam ne hall sdi qat bojj
princi i perrallaveRE: si ta fitoj zemren e nje vajze22.02.2014 12:53a ekziston dashuria ne shikim te par apo esht thjesht nje perrall e shpikur , si mund ta ndjenjat e pasterta te dashuris nga nje femreju faleminderit per mirkuptim
i dashuruariRE: si ta fitoj zemren e nje vajze07.04.2014 07:19pershendetje une kam nje problem ju drejtohem juve dua qe taj fitoj zemren nje vajzze por nuk dua te tjeret ta mariin vesh dua qe te kontaktoj me te dhe tja shpreh dashurin asaj,,,,,por dua edhe qe te diii disa fjal romantike qe tja them asaj ju lutem me ndihmoni
festiRE: si ta fitoj zemren e nje vajze26.05.2014 08:18une kam nje vajze me te cilen shkruajm qe nje koh te gjat mirpo ajo me pelqen mua ndersa ajo duket pak e interesuar mirpo gjithmon me pergjigjet ne pytjet qe i bej mirpo me ni ngurrim desha te ju pys qfar keshille keni ju .
e du shumRE: si ta fitoj zemren e nje vajze11.07.2014 15:23e du ni vajz n klas foli me to shum shpesh dalum shetitum amo s po kom guxim mi tregu edhe s po di qysh mi fol asaj a muni mu ma jep ni keshille
si mi prupuzu ni femesRE: si ta fitoj zemren e nje vajze27.07.2014 06:34po monon mi than qe po du me kalu me ta po nuk po muj mi than qa um kish propuzu ti?
hackeriRE: si ta fitoj zemren e nje vajze02.09.2014 15:24pershendetje edhe un kam nje problem,sepse e dua nje vajz shum dhe nuk po di hiq si ti them qe e dua,ate e kam shoqe shum te mir por jam i dashuruar,problem tjeter eshte qe gjithmon e kam ne mendje,dhe nuk po mendoj asgje tjeter as nuk po mesoj as asgje
shkruaj qdo dit me te me pergjigjet gjithmon por nuk si ti a them ju lutem me keshilloni diqka .
Faleminderit RE
RE: si ta fitoj zemren e nje vajze15.10.2014 00:24si me e sjell nje vajz ne zemren time kur une jam i dashuruar me te dhe tash ajo esht e dashuruar me nje tjeter ju lutem me keshilloni dicka faliminderit

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.