i holliisi te trashem16.03.2011 14:10helloo qkemi si jeni a jenii mir OKEY po dalim en tem ------> jom pak i holl per moshen temeee edhee po di disi me u trashh po nuk po di si 63Kg i kom me mujt me i bo 70 edhe per me honger ha shum buk vetem se e pi duhaninnese bon me tregu si em u trash qka me honger apo naj send tjeter
Mr. Sci. Arta Hyseni Zeqiri - Ekspert i nukjevet RE: si te trashem11.04.2011 18:49 pershendetjeJutheksoni qe keni nje peshe te cilen deshironi ta ndryshoni. Ju keni theksuarpeshen por nuk keni theksuar gjatesine. Sepse pesha perkon me gjatesine qe keniqe te mund te konsideroni peshen normale per gajtesine, moshen tuaj. Sidoqofte,eshte mire te zvogeloni sasine e duhanit i cili gjithashtu eshte i demshem perorganzimin dhe ju jeni ne nje moshe shume te re, gjithashtu sugjerohet temirreni meaktivitete sportive te cilat te ndihmojne ne ngritjen e imunitetittuaj dhe ne rritjen e sasise se ushqimit(duke perfshire edhe pemet dheeperimet) dhe eshte mire te beni gjumin ne kohen e caktuar per gjume te mosērregulloni oret e gjumit. Gradualisht, filloni te permisoni peshen tuaj. Vlerëso
mimozaRE: si te trashem28.05.2012 13:51pershendetje jam mimoza desha ta di si te trashem buk ha 3 her ne dit ose 4 kam 45 kg kam ni femij po pasi linda femijen barerat qe i pina si duket ma demtun lukthin ushqim ha shendetshem scigaren e pi jam e gjat 1.65 poashtu perdori edhe vitamina po spo reagojn kurgjo gjumin e boj me orar zakonisht ne ora 11 bi ne gjum zgjohem ne 7 spo di qka o problemi ktu ju lumtem me keshilloni se qfar te bej faleminderit .
lelaRE: si te trashem01.06.2012 13:01Pershendetje
Un jam 1.70 e gjat pesha ime eshte 58 si mundem me shtu pesh prsh 10 kile me shum.
Un edhe pse ha shum prap nuk po mundem te shtoj pesh jam shum ne levizje nuk ri ulur shum ndoshta ekam per ket pres pergjigje nga ti se qfar do me sugjerosh.

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.