zeshkanjazorra e trash01.08.2013 13:03pershendetje un kam problme me zorren e trash qe 10 vite kam vetem kapsllak te herpashershem kam dhembje te barkut si gerqe po ashtu qe 2 muaj kam edhe dhimbje e djegsim te zorres por nuk kam gjakderdhje fare vetem kur dal jasht bashk me jashtqitje me duket qe del diqka e bardh qe mbeshtillet per jashtqitje dita dites jam mire e pastaj me perseritet kam qen te mjeku me tha qe nuk ka diqka serioze por mua me shkakkton stres me ndihmoni ju lutem sado pak me ni keshill
renisa RE: zorra e trash01.08.2013 14:21pershendetje , ket problem kam pasur edhe un me vite te tera po qe 2 vite e gjys mu ka largu krejtesisht se edhe un kam vujtur shum nga kapsellaku saqe sende te thta kurr skom guxu me honger djathuin sidomos djeges si dhe kokakolen ishim duke ardhur nr pushim ne ks dhe bashk me ne ishte nje katolike nga peja dhe i tregova se nuk mundesha as te rrija ulur dhe ajo me tha mere vjamin e thiut derrit e bone sikur qirat qe jon mej shti ne zorren e trashe i shtin ne dobok friz te ngrihen dhe tani e shtin ne zorr te trashe un skom pas mo kurrr problem nese je muslimone e di se na brengosin kto sene po per shendet nuk dmth asgje . kurr ski me ndi as dhembje as kurgjo . klm
Dr. spec. Violeta Hyseni - Ekspert i nukjevet RE: zorra e trash07.08.2013 11:41Pershendetje,

Kapslleku (obstipacioni) zakonisht shkaktohet nga konsumimi i ushqimit te thate, prandaj duhet te konsumoni ushqim kryesisht te lengshem (qe hahet me luge), me shume peme, lengje dhe uje.

Ndersa per ndryshimet qe i keni verejtur ne feces, ju keshilloj te beni analize fecesi ne nje laborator mikrobiologjik.
Vlerëso

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.