Marsimestruacionet e cregullta25.07.2013 14:43Pershendetje ! Zakonisht mestruacionet i kam te rregullta, dmth me vijn gjithmon 3 -4 dite para dates qe me vijn muajn e kaluar. Kete muaj mestruacionet i kisha me date 5 Korrik. Mirepo me date 18 korrik me filluan shenjat e mestruacioneve, dhe me date 19 me erdhen 1 dite vetem, pastaj dy dite nuk kisha dhe mbas dy ditesh me erdhe 2 dite vetem ca pika kafe, mbas ketyre dy diteve me pas me erdhen tamam, qe i bie data 24 korrik. Do doja tju pyesja a eshte normale kjo gje ? se kam degjuar qe kur te vijne ne ngjyre kafe jane edhe shenja te shtatzanise ?

Ne pritje te pergjigjes suaj.
Faleminderit !
LalusheRE: mestruacionet e cregullta26.07.2013 09:20Jo domosdoshmerisht i bie se je shtatzene, pikat kafe mund te jene paralajmerues te menstruacioneve, sidoqofte nese kjo vazhdon te iu ndodh atehere mos ia lini ne dore fatit por shkoni tek mjeku
Dr. Premtim Gojani - Ekspert i nukjevet RE: mestruacionet e cregullta01.08.2013 11:46Si duket keni pasur qregullim te ciklit menstrual,prandaj ju preferoj nje kontrolle tek Gjinekologu.

Dr Premtimi
Vlerëso

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.