--qfar duhet me bo per mi pelqy ni djalit21.02.2011 10:36si ta bej ate ti pelqej.qka i pelqen djemve qka dojn ata a i dojn femnat pak si menjemadhka qe sja rrasin femnat e urta a qkaaaa dojn ju lutem me tregoni detajisht qfar femne pelqejn meshkujt. dhe si ndihet ni mashkull kur ni fm qe ai e pelqen nuk ja rras eshte menjemadhk deri diku.
Mr. Sci. Arta Hyseni Zeqiri - Ekspert i nukjevet RE: qfar duhet me bo per mi pelqy ni djalit23.02.2011 11:21PershendetjeKeni theksuar nje qeshtje, e cila ju perket esecilit person ne menyre te ndryshme. mos u perqendroni ne ate se si duhet te jeni per ti pelqyer dikujt, tendencat te mos jeni vetevetja, nuk nuk mund te jeni ajo qe jeni me te vertete.secili individ ka qendrime, mendime, shije nga me te ndryshme. keshilla ime do te ishte qe te jeni vetevetja, te keni qendrimet, parimet e juaja dhe te mos tentoni te beheni si deshirojne te tjeret por tju pranojne ashtu siq jeni.Vlerëso
PsikologiaRE: qfar duhet me bo per mi pelqy ni djalit25.02.2011 10:32Tung tung. Esenca e cdo lidhjeje te suksesshme eshte qe partneret t\'i pelqejne njeri tjetrit per ate cfare jane, per ata cfare sjellin ne lidhje, per karakterin dhe personalitetin e tyre. Njeriu nuk mund te behet cfare nuk eshte e as nuk mund ta nderroje personalitetin e tij per t\'i pelqyer kujdo qofte. E mira e njerezve eshte llojllojshmeria e karaktereve dhe secili gjen tek nje person tjeter dicka qe i pelqen dhe e terheq. Nese i pelqen nje djali per ate cfare je ti, ai do te ofrohet per ate cfare sheh te ti. Assesi nuk mund ta besh per vete nje djale me ate cfare ne te vertete nuk je. Aktrimi shume shpejt zbehet dhe del ne pah karakteri i vertete. Madje, madje, cfare ka te mire nga lidhje ku i dashuri apo e dashura mbahet me farse, duke u sjelle dhe duke u bere ai/ajo qe nuk je. Me te vertete nuk ka kuptim. Duhesh ta gjesh nje djale qe te cmon ashtu si je, ajo qe je sepse poqese duhesh te nderrosh per dikend atehere ti ne rend te pare nuk ke pasur vlere per te, e aq me pak individualiteti e dinjiteti yt.
wRE: qfar duhet me bo per mi pelqy ni djalit25.02.2011 10:33Nese me te vertet jemi vetvetja atehere kush e di se qdo te kishte ndodhur me ne, me siguri qe ndonje zhgenjim por qe gjithmon duhet sjellur ne ate menyre sa me te pranueshme per te tjeret dhe keshtu ajo metode qe e perdor shendrrohet ne nje pervetsim tendin edhe une shume kame qef p.sh me i pelqy ni djali qe me pelqen mua po nuk shkoj ne ate menyren qe me e tepru me veshje apo diqka tjeter si zakonisht qe ndodh te disa.... por mundohem qe te jem sa me modeste dhe sa me e thjesht e poashtu pa komplikime, djemt kalojn me 100 femra e ne fund ajo qe ju konvenon edhe nese nuk eshte shume e bukur e preferojne(te ndershmen)
almaRE: qfar duhet me bo per mi pelqy ni djalit25.02.2011 10:33per weq gjerave qe i paska cek Psikolg\'ja ..nganjeher jepja edhe nga nje shikim ose buzqeshje te embel personit ne fjav ky gjest do tja terheq vemendjen sa do pak ....
eldaRE: qfar duhet me bo per mi pelqy ni djalit15.03.2013 16:35--si ta bej ate te me pelqej.
si ta bej qe tte me doj RE: qfar duhet me bo per mi pelqy ni djalit29.05.2013 12:03dua ta di si ti a bej qe te me doj ashtu siq jam vetvetja sepase shumicave nuk i pelqejn sjellet e mia

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.