luljaproblem me bashkshortin 22.05.2013 19:04kam probleme me burin sepse aj po luan bigjoz e nuk e di qka te bej me te uen jam duke punuar mirpo aj rrogen e qon ne bigjoz e jam shum nervoz te lytem me ndihmoni qfar keshille po me jepni jam shum ne siklet kam femi jan ne shkoll kur vjen prej asaj loje vjen i novozum vetem shikon mu rrok e me ra
MajlindaRE: problem me bashkshortin 23.05.2013 15:56Mendoj qe eshte koha problemin e burrit ti ja tregosh babit te burrit dmth vjehrrit ose ndonje vella nese ka, e nga ana jote gjithashtu ta dije babi jot dhe te mblidhen e ta marrin ne gjykim burrin per veprat qe ben.mos tolero e dashur tet shkoj jeta ne ate menyre sepse komari eshte semundje shum e keqe qe nuk hiqet lehte.lajmero familjen dhe ato ke ta zgjedhin ke ti bertasin e le ta kercenojn qe do te marrin ty me gjith femijet nese ai vazhdon keshtu.do zoti te gjeni nje zgjidhje por un vetem ashtu mendoj te ndalet se ndyrshe keto njerez jan shum kokfort e nuk kuptojn cfar i bejn familjes derisa dalin ne rrug.suksese te uroj nga zemra
per lujen problem me bashkshortinRE: problem me bashkshortin 26.05.2013 19:44Pershendetje Me vjen keq per burin te tuaj ,Une kam nejt me persona te ndrushme kam analizu personat qe lujn bigjoz ata jan te dashurum ne aprata .Nuk mundesh me biseda apo me tregu naj kuj ,se aj me inati ka me lujt mashum.Por qofse dan me ja gerdit bigjozin merr 2 litra uj edhe merr avdes edhe lexo disa herr edhe kerko ndihim perj Allahut suren kuranore JA EJJUHAL-LEDHINE AMENU INNEMAL-HAMRU WEL-MEJSIRU WEL-ENSABU WEL-EZLAMU RIXHSUN MIN AMELI ESH-SHEJTANI FAXHTENIBUHU LEALLEKUM TUFLIHUNE .INNEMA JURIDU ESH-SHEJTANU EN JUKIA BEJNEKUMUL-ADAWETE WEL-BEGDAE FIL-HAMRI WEL-MEJSIRI WE JESUDDEKUM AN DHIKRI ELLAHI WE ANI ES-SELĘTI FEHEL ENTUM MUNTEHUNE.

Une ne familje kam pas vlavin hallkolist edhe ka lujt bigjoz edhe plot folshin prap se prap i bajke ket sen edhe nje dit kam lexou ne uj ket ajet edhe ni shok ja qiti ni got raki edhe aj murr me pi por vjelli se ju gerdit edhe kan kallu 4 vite qe haj nuk pin edhe nuk lun bixhoz edhe ka nndrru shoqnin.Por ti luje ket te lexon ket suren ne uj duhet me ja ba tinza edhe me jep me pi .Ti duhesh me kan e qet edhe saher lup uj ti ket ujin ja hep edhe ne ushqim lexo .Por duhesh me pas durim ,por nje dit ka me shku me lujt edhe ka mu ju gerdit per tan jeten.Ti vetem Allahut kerko ndihim ,por ski nevoj me kercnu mi thon ti marr femit.Beso kjo asht per ata persona qe kan ne gjak rakin edhe bigjozin.
Adelina Nura - Ekspert i nukjevet RE: problem me bashkshortin 27.05.2013 14:53Pershendetje edhe faleminderit qe na keni shkruar!

Po e kuptoj frustracionin tende edhe nuk duket aspak e lehte te jeni ne nje situate te tille

Desha te dije cfare keni bere deri me tani ne lidhje me kete situate? Si keni menduar t’a ndaloni kete gje? Cfare ka qene reagimi I burrit tuaj? Qe sa kohe e bene ai nje gje te tille ? A ka qene gjithmone keshtu apo e shtyn dicka qe t’a beje kete gje?

Si sillet ne pergjithesi me femijen tende? Per cfare arsye e sulmon femijen? A te ka sulmuar ty ndonjehere? Nese po cfare keni bere apo cfare keni menduar te beni ne kete drejtim?

Te lutem pergjigju ne pyetjet e shenuara me larte sepse jane shume me rendesi!

Ajo cka ndoshta do te funksiononte  ne kete raste eshte t’I beni me dije qe ju jeni familja e tij, rolin qe duhet te luaj ai si kryefamiljar, obligimin qe ka ndaj juve edhe sjelljen e duhur qe duhet te kete ndaj femijes se tij edhe teje.  Ne vend qe te luaj bixhoz ndoshta eshte mire te shikoj mundesine per te aplikuar apo punuar dicka. Ju thoni qe rrogen e harxhon ne bixhoz a do te thote kjo qe ai jua shpenzon rrogen tuaj per kete gje nese po si e arrine t’a beje kete gje. Sa e menagjoni ju buxhetin tuaj edhe te shtepise?

A keni provuar te bisedoni me te lidhur me problemet qe po shkakton kjo sjellje e tij. Nga ajo qe keni pare a e konsideroni kete sjellje te burrit tuaj si varesi ndaj bixhozit . Nese po atehere eshte mire qe burri juaj te konsultohet me ndonje person professional – psikolog qe te marr ndihmen e duhur.

Na shkruaj prap!

Gjithe te mirat!

                
Vlerëso
luljaRE: problem me bashkshortin 27.05.2013 18:47faliminderit per pergjigje ka qe 3 vite qe esht kthyer nga gjermanija se ka qen pa leje qendrimi dhe ketu mbasi esht kthyer ka nis menjihere punes mirpo rrogen e par qe ka mar ka luajtur bigjoz ket e kam kuptu mbasi esht ne kosov atje sa ka qen pare nuk na ka dergu sa duhet nji here ne 5 muaj na ka dergu nga 100 ero sepse ketu nuk ka pun na thojke ket problem e kam diskutu edhe me familjen teme e ka bisedu me burin por kot fjalet e familjes time jon per at familje te veten nuk ka kerkend vetem ni moter bile edhe kur ti harhjon paret e vete me dhun mi mer te mijat qe punoj per mi majt femijet se jan ne shkoll e me udhtim i kam qe dyjat e buri mi mer per rug per me shku ne pun te vet e per neve a kem a skem fare nuk i bon atji e kam provu i kam then se ka mi mar femit e kam me dal bile me tha shko ku te duash se nuk me intereson por prap po duhet mu nal ketu se shpi nuk kam e nuk kam ku te shkoj e pasuni nuk kemi qe me lujt ky bigjoz krejt dy dhoma e ni banjo e kemi jo ma shum nji jet shum te veshtir e problem sa te dush syt nuk po me len mi qel beso jeta me esht merzitur shum e nuk po di qka me bo ju lutem me ndihmoni e qka kishe me than me vepru a me nejt keshtu me probleme a qka me bo te lutem me ndihmoni e nuk po di ku te ankohem vetem zoti na ndihmoft me falni qe nuk kam vnu as presje e as pika se nuk kam aq sa duhet shkoll faliminderit per mirkuptim ju pershendes edhe nji here lulja
luljaRE: problem me bashkshortin 27.05.2013 21:39Mirmmbrama Eskpert i nderuar faliminderit qe gjetet koh te me shkruani dhe te ma lehtesoni kete gje qe po e perjetoj tani.
Ne lidhje me pytjet qe mi bete un do tju pergjigjem sa do qe mundem..

Ne Lidhje me situaten kam vepruar me fjal shum te buta duke i then qe kjo gje e shemtuar nuk ka qon askund perpos ne fundosje te familjes,jam munduar ta afroj sa me shum afer vetit dhe femijve ton po kjo gje eshte fare e kot pasiqe ai as femiet nuk di ti afroj nga vetit e as mua
Ndajlen e bizhosit e kam menduar ne menyra te ndryshme me biseda me te pikse pari duke e fol me fjal te buta mastaj me fjal qortuse po kjo ka qen e kot, e kam biseduar me prinderit e mi pasiqe fatkeqisht vjehrrit nuk jan gjall e as kunat nuk kam perpos nje kunat dhe asaj ajo e shkreta nuk di se si te me ndimojm rreth ksaj qeshtje .
Kur kam biseduar reagimi i tij ka qen shum i qet pasiqe e ka vrejtur veten gabim mirpo me kalimin e kohes kur punon dhe fiton paksa te holla per shtepi aj qartet dhe nervzohet dhe ne fund shkon i hhumb te gjitha.
Ndersa un punoj qdo dit kam nje rrog mestare kur aj i humb te gjitha parat aj me dhun ddershiron te mi marr te hollat per ne pun te vet un nuk deshiroj tja jap aj me rrah dhe me qorton me ofendon me fjal shum te renda dhe te pa venda per mua.
Ka qen ne gjermani e ktu ne kosov eshte qe 3 vite dhe prej qe ka ardh ai e ben te njejten gje dmth sa ka qen ne gjermoni aj e ka bere te njejten pun dhe sa ka qen jasht shum i pakujdeshem ka qen per ne qdo 5 muja nga 100 euro na i dergojke kjo ka qen shum e rend per mua dhe e zbulova qe diqka nuk shkon me te.
Ai gjithmon ka qen nervoz mka rrah perpara por per hater te fmijve kam qendruare dhe qendroj akoma ,ndersa bizhozin ja ka fillu qe 5vjet mendoj ashtu.
ju kisha lut nje keshill per kete se jam ne halll
Ju faliminderit shum
Adelina Nura - Ekspert i nukjevet RE: problem me bashkshortin 17.06.2013 12:02Faleminderit shume qe na ke shkruar prap!

Nuk ka ndonje formule magjike e cila do te zhdukte kete varesi te bashkrshortit tende mirepo ajo cka mund te beni eshte t’a shtyni te kerkoj ndihme tek ndonje profesionist. Te mundoheni  e  t’a bindeni se ai se pari duhet t’I ndihmoj edhe t’a nxjerre veten nga kjo gjendje e pastaj edhe juve.

Ju si e keni pershkruar I keni provuar te gjitha opcionet qe ju takojne t’I beni. Tani duhet ndihme nga nje profesionist I cili ne kete menyre komunikimi nuk mund te ju ndihmoje me shume se kaq.

Nese burri juaj vazhdon te sillet ne kete menyre edhe largimi I tij nga kjo menyre e jeteses don kohe edhe terheqja behet  ne menyre graduale. Nje menyre e tille e jeteses ka pasoja emocionale edhe financiare te gjata prandaj edhe kerkon qe dikush qe eshte profesionist te merret me kete person.

Ekzistojne qendrat per shendet mental, qendrat per pune sociale, spitalet apo edhe ndonje vend tjeter ku mund te takohen keta profesionist qe jane psikologet.

Sa I perkete dhunes qe ka ushtruar  ndaj teje edhe ndaj femijes sigurisht qe ai nuk ka asnje te drejte te ushtroje dhune ndaj juve edhe kjo nuk duhet te tolerohet por te reagohet per te ndaluar kete gje. Besoj e kupton per cfare e kam fjalen sepse ekzistojne organe kompetente te cilat merren me mbrojtjen e rasteve ku ushtrohet dhune por edhe per trajtimin e atyre qe ushtrojne dhune.

Shpresoj te ju kem ndihmuar me kete pergjigjje edhe vazhdo qe na shkruash per cdo gje qe te mundon!
Vlerëso
lulja RE: problem me bashkshortin 27.06.2013 17:30faliminderit per pergjigjen se sado pak me keni ndihmuar shum shum flm do pres edhe naj dit mos do kem sukses me bind burrin me fjal qe te largohet nga ajo por e di se shum here kam provu por kot do zoti ja largon at mendje qe e ka per humbjen e pareve nuk po di as vet se qka me vepru apo me ket gjendje te jetoj as vet nuk po di por prap flm prej juve nukjevet
besaRE: problem me bashkshortin 08.07.2013 05:40 pershendetje e nderuar lule mua me vjen shum keq se ne ket gjendje jam edhe une edhe shum te kuptoj situaten qe e ke osht shum e veshtir qe nuk kam spjegim por si duket fajin e kem edhe ne grat se kemi toleru shum normal ksoskari lun me gru siq don edhe nuk ja nin ishalla zoti te ndihmon am une I kam provu te gjith me qetsi me kercnime me tmira e te kqija por nje e kam kuptu se ne grat jem fajtor pse sepse atyr nuk po jav nijke qe kan fmilje bixhozi,prostitutka,alkoholi ishin moter e vlla edhe nuk shpresoj kurr qe kan me lon kur kat nuk e kan lon ne koh tash une personalisht I kam hub shpresat ma e mira osht divorci bile e ke ni merzi e se shef kur del e kur hyn kam te drt me te propozu se ne ket gjendje jam edhe une ato ishin genjeshra ti folesh apo ti gjejsh profesjonlist mos u lodh ma shum se kam provu te gjitha sdi me qka kam lan paprovu,keshty qe vetem shaktrrim psiqik kam bo as gje tjeter e kam damtu veten edhe kurgja skam fitu ata prap jan ne fitim se dalin e lujn gun ship e ka edhe sja nin ma ma shum kam raste qe I kan vujt edhe burgut per bixhoz edhe sjan ndal kan et me koh te gjat ne burg edhe prap kan vazhdu ishalla sja qon zoti met kuj me hy e ket pun se me spo dalke ishalla ke sukses por nje ta them ruje veten mos e shktrro se kat skishin njdjenja per njeri gjalla une kam mendu me veten a jam budall apo e meqme qe rri kshty siq ti dot thot une po hupi jo aj qe lun bixhoz se aj qka po e don po e ka na qka veme nervosa edhe smundje asgje tjeter ishalla more zot heket prej ksaj keqe
luljaRE: problem me bashkshortin 10.07.2013 13:43faliminderit motera bes ah po te kisha vetem nji strehim kur e per jet nuk kisha nejt me te se me plasi zemra une punoj te nje grua si kujdestare e femijes plus edhe punt e shtepis beso shum pun e shpirti mu ka lodh mo oh me pun prap nuk e kisha ni por merzija qe buri po shokon atje jo qe vetem lun aty por ka edhe femra qe ja marin qyqes paret e per neve bile as qe po ja nin beso qe inati ish une punoj edhe paret e mija kqyr me dhun mi mar beso nuk po di as vet qka me bo edhe familja ime nuk kan qe me ma ngjit doren pak bile po edhe ata jan ngusht per ka pasunija nuk di qka me bo vetem ishalla zoti per hater te femijes e drejton ne rrugen e drejt vetem allahu mundet zotit ja kam lon ket pun aj di qka bon me rrobin e vet shum flm prej teje motra bes se sado pak me ke ndihmu edhe ty te uroj qe mos te kesh probleme e ishalla at bur zoti e drejton amin
besaRE: problem me bashkshortin 14.07.2013 07:24pershendetje lule une kerkoj falje ne shkrim se boj shum gabime por besoj qe e kupton,une jam me ty ashty osht siq e thua ti duht me mendu mir a osht ma veshtir ta kesh ket stress apo te largohesh une e di qe shum evshtir ska fjal po bixhozi nje dit kamt detyru patjeter se edhe nervat I hargjon me,me vjen shum keq kur thua mu strhuma keq se qitash qe je sdo te jesh une te kutoj qe edhe e don pa dyshim osht normal meni burr qe je mertune me dasht edhe fermta qe kan moral si ti durojn e di te gjitha duht te jesh e vndosur nese se ke provu? provoje ndmejn edhe spjgoja deri ti ta bindesh veten se afr gabimi ke bo une do te ndhemi prej the ti mos e ban pernime kur e shef aj qe ti je e evndosur une shpresoj qe do te ndalet e di qka mendon edhe fmilja por njo mos harro ke femi edhe femiu rritet ne stress une nuk kam femi ta kasha ni femi aj syt msikish pa kurrrr se spaku e ke dike per dore mos harro ket per buk ska vdek kekrush as ti bile qato pre qaka imer I hrgjon per vetee e oer femi e din ne ne kock nuk shkojn se kat mshekuj te lig I hupn edhe njdenjat e sex mosmendo aspk te femrat se si kqyr kekursh hiq ate po ta gerantoj, une I lexova propozimet e te gjithve qe rekfletojn pozitiv po koj punskish pozitiv edhe nga ana e fmiljes burrit nuk te mrojn e di sigurt se thojn rri duro se kan per djlein e evet larg asaj qe kan deshir jo ama duht te jesh e fort edhe te marsh vendim serioz leja ate ni koh vetun kur ska pare aj per bixhoz une po te garantoj qe kome ardh e me te kerku falje se le ma qe komu ba I mir aj edhe I imi edhe xhami me shku ne medojn qe hskojn me lu se mendjan aty rrrin me fjla te mira ska zgjithje se thot po e nail por prap shkon qtay mos e ndegjo as kend vetem veten tone te gjith ta bojn po na vjen keq por sen nuk kan qka te bajan une e ekm vret burrin tim qe mundohet me lan por nukmundet se smun bisedon me me kta njerz kush osht fjtor ne grat jem kan gjet edhe bojn mer ket vendim nese aj ty te don edhe femiun e vet aj kome lon bixhozin se kat jan te mequm duken si trullft po jo e din skasisht sa I dojna edhe ata lujn siq dojn me neve dukur mudohet te jen edhe artista me fjal po nje dit vin ma agresiva mer at vendim mos u tut e di qe isht e shtir por provoj se aty ma keq ska qka ma provoj edhe ket menyr se te gjith ta bojn me kon si ti e kasha lon kur e len ta bojn me lon osht kollaj mos ndegjo as nje fjle te njerzve vetem ndmja sejoze e detyron me lon shpresoj qe dot mar lajm sa me te shpejt te mir per ty ishalla behet mir po dot bahet mir ska njeri qe ska telashe sje e vetem te pershndes shum suksese
lulja RE: problem me bashkshortin 01.09.2013 20:03pershendetje vendosa prap me ju shkru sepse jam shum e vetmuar e nuk po di kujt me ju shpreh ah disa prova ja kam bo qe me kan shkru ma heret por kot se koti prap se prap po shkon aty nuk po di as qka te bej vetem zoti me ndihmoft nuk besoni se sa shum e merzitur jam nga njihere po me shkon mendja me dal prej shpije por me dhimben femijet e qajo me ndalon jo mi lon po mi mar me veti e me dal diku me qira por kam frik se mos nuk po mundem me ja dal me pagu per ket arsyje nuk po mundem me dal besoni ju kisha lutur qka me bo ty besa qka me kishe then me bo se edhe tu me ke ndihmu edhe ekspertja shum me keni letesu
qka me kishi propozu ju me be nuk po kam se qka me bo keshtu me nuk po mundem me duru beso ju pershendes shum e shum
besaRE: problem me bashkshortin 30.09.2013 00:05pershendetje e nderuara lule e kam percell shum me vemendje shkrimin ton me vjen shum keq sinqerisht po provoje edhe ndmajen mos e mer shum shpirtnisht vetem provoje se osht e eveshtir ti thuash dikujt ndaju por vetem kjo te ka mebt me provu ma keqndoshat nuk bahet po kaher edhe ndmaja ti zgjedh problem negative apo pozitiv qfare do te jet masi ke femi meri femit aj nese don mu ba I mir e shef qe po e hup fmljen edhe nalet pa tjeter se nalet osht shum pa I veshtir por provo e lutu per ma mir ishalla zoti te ndihmon

RE: problem me bashkshortin 26.04.2014 16:26Zoti ju ndimoft atine qe kajn probleme

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.