ksenjapercaktimi i gjinis02.05.2013 11:39PERSHENDETJE..JAM NI VAJZE SI JU KAM SHKRUAR DHE VJET PER GJELOZIN DHE ME KENI NDIMUAR SHUM ME KESHILLAT E TUJA E LARGOVA ATE BUDALLEK......TANI DOJA ME JU PYET SE A E GZISTON PERCAKTIMI I GJINIS SIPAS DISA KESHIDHAVE SI I KAM PAR NE INTERNET KAM LEXUAR NE INTERNET SE FEMRA SI DON DJAL KUR TE KRYEJN MARDHENIE TE KTHEHET NE KRAH TE DJATHT DHE TA BEJ 14 DIT MAS MUSTRACJONEVE.I KAM LEXUR NE INTERNET TE LUTEM ME TREGO A JAN TE SAKTA ENDRRA IME ASHT TE LIND DJAL NESE EKZISTO NONI MUNSI MA TREGO TE LUTEM????????????????????????TE PERQAFOJ SHUM DR HATIJA.TUNG.
MiraRE: percaktimi i gjinis03.05.2013 13:34Pershendetje, une jam mira kam nje vajz dhe nje djal para se me Met shtatzan kam shku te gjinekologu dhe e kam pytur se a mundet me me ndimu ne percaktimin r gjinis edhe um ka than Po nuk ka Problem VEq tregon qka Po Don me lind dhe i kam ndjen gjitha keshillat e gjinekologut kam shku ne kontroll Kur um ka than me Ultraschall um ka tregu se Cilen DIT lind djal cilen DIT lind vajze dhe Kur eshte dita per me lind binegj.um fal se shkrujta Pak shum e zgjata Po deshta me tregu se ti duhet te shkosh te gjinekologu VEq aj mundet me te tregu.
diusiRE: percaktimi i gjinis05.05.2013 13:00o tana kto andrra jan se veq zoti e percakton gjinin
ksenjaRE: percaktimi i gjinis13.05.2013 10:36FLM MIRA PO QFAR KESHIDHASH TE DHA GJINEKOLOKU TY PO PATE MUNSI NA I THUEJ PAK TA DIJ QA ME BA/?????????????????????????
MiraRE: percaktimi i gjinis15.05.2013 22:31Pershendetje ksenja, une jetoj ne München, nuk di ku jetoni ju shko te gjinekologu, se vetem aj mündet me te ndimu me ultraza me te tregu Kur mundesh ne lind vajz ose djal, mundesia tjeter ne percaktimin e gjinis eshte Ta blesh nje Test ne barnatore ne zvicerr e di qe ka kushton 160 franga, nese nuk Jeton ne zvicerr mundesh me porosit, ne at Test Jan 12 testa, testi bahet pasi tu krysh mestracionet pastaj aty tregon testi Kur e ki ovulim Kur lind djal dhe Kur lind vajz.
Dr. Hatije Ismaili - Ekspert i nukjevet RE: percaktimi i gjinis22.05.2013 15:58Te nderuar, cdo metode qe lexoni dhe qe preferohet ne medije dhe ne internet, merni me  nje doze rezerve. Pasi duhet ta kuptoni se krejt njerezit jane te ndryshem dhe gjithashtu edhe perberja e spermes te meshkujt, cikli menstrual i femrave, kualiteti i qelizes ve  nuk jane te njejta si dhe shume faktore tjere qe luajne  rol  per kete.

Disa metoda do te kishin sukse poqese cikli i femres do te ishte i rregullt dhe poqese sprema do te ishte normale, po edhe atehere mvaret nga dita e ejakulimit, dita e ciklit etj. Ne disa shtete (Ceki, Ukraine) me IVF ( fertilizim te jashtem), zgjedhja e gjinise eshte e munder, kurse ne vendet tjera  Evropiane kete gje e bejne vetem  nese ne historine  e ciftit  ka ndonje semundje trasheguese qe bartet  nepremjet te gjinise.

 Dr. Hatija
Vlerëso
RE: percaktimi i gjinis04.06.2013 17:37dua ta di ncilen dit munde me mbet shtatzan e me lind djal ju lutem maktheni pergjigjjen ju faleminderit
ditaRE: percaktimi i gjinis27.10.2013 21:13, flitet per disa recepte per zgjedhjen e gjinis ,mashkull a jan te verteta
apo ka diqka qe mund te tregoj gjinekologu ne ultraze
LinaRE: percaktimi i gjinis22.01.2014 11:17Mirdita dhe pershendejte MIRA!

Edhe un jetoj ne zvicer dhe jam Shum e interesuar se qka te ka then gjinekologi per ket rast, qfar keshillash te ka dhen.

Pres pergjigjen me shum qef!

adinaRE: percaktimi i gjinis04.10.2014 09:07ikam dy vajza dhe kam frik te mbes shtatzan se mos po lindi prap vajze kam deshir ta lindi nje djal.Me kan then shum se dy ose tri dit para se te vin menstracionet e lind djal sa esht evertet kjo,pasi dy vajzat kam mbet shtatzan menjeher pas menstracionev ju lutem nje pergjigjje
mimiRE: percaktimi i gjinis25.10.2014 10:23Une jom shtatzane ne muajin e dyte deshta te pyes nuk kam te vjellure ne vajze kom pade sa eshte e vertete kjo

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.