qikavonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare09.03.2013 10:58kam kryer maredhenie per here te pare. Ciklin menstrual e kam zakonisht ne rregull. Maredhenien e pare seksuale kam kryer 2 dite para dates ku supozohej te me fillonin menstruacionet. Kemi perdorur kondomin si mjet kontraceptiv. Tashme kan kaluar 3 dite nga data kur duhej te me filonin menstruacionet dhe nuk me kane ardhur. I kam simptomat e menstruacioneve sikur forcimi i gjoksit , lodhja, dhimbje te lehta te veyoreve por pas disa astikujve qe i lexova ne internet, keto mund te jene edhe shenja te shtatezenis se hershme. Kaluan nje jave nga maredhenia e pare. Desha tju pyes se a vonohen menstruacionet pas heres se pare, nese jo, kur dhe si duhet ta bej testin e shtatezenise
Dr. Hatije Ismaili - Ekspert i nukjevet RE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare27.03.2013 17:49E nderuar,

nese e keni ciklin menstrual te rregullt dhe nese keni pasur mardhenie dy dite para menstruacioneve, dhe gjithashtu keni perduru edhe mbrojtje,  mund te ju them se gjasat per te mbetur shatzene jane shume te vogla. Shenjat qe i pershkruani me shume ka gjasa te jene para menstruacioneve se shenja shtazenesie pasi si zakonisht shenjat e shtzenensise paraqitem me vone, se paku dy jave pas vonimit te menstruacioneve. Testin e shtazensise mund ta beni menjehere kur ju vonojne menstruacionet.

 Dr. Hatija
Vlerëso
egzonaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare28.03.2013 10:36Jam martuar qe 1 vjet e gjys dhe nuk po mundem te mbetem shtatzane kam qen te gjinekoloku me tha qe je shum mir mka preferu barna per me mbet shtatzan per 3 muaj mi perdor. Une i perdora vetem dy muaj po kisha shum dhimbje kur me vishin menstruacionet dhe shum gjakderdhje edhe nuk i perdora ma, gjith um vin me rregull por muajin e fudin me erdhen ma heret tani ket muaj mendova qe pom vin sikur muajin e fundit por mu vonuan 5 dit mendova qe jam shtatzan por me erdhen apet . Desha tju pyes se qka mundet me qen a osht qrregullim apo qka kam pasur mardhenje edhe para ciklit te menstruacioneve por nuk po mundem te mbetem shtatzan.
olaaaaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare25.04.2013 23:39a muni mem tregu doktorresh.kam qrregullim te muntruacioneve kan pasur mem ardhur prej dates 7dej me daten 10.sot ubo 25prilli edhe hala kam dhimbje skam forc a shum pak virgjine jam ende a osht diqka rrezik mos osht diqka vonim i tepert.qka te bej
NylaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare08.06.2013 14:39kam kryer mardhenie seksuale per her te par por kam pasur qrregullime te ciklit pas hupjes se virgjenitetit me jane vonuar 2 muaj por me kan ardhur tani prap kam asi qrregullime te njejta isha te gjinekologu bera ultazen me tha qe asgje nuk keni tani kan kaluar gati 2 muaj qe nuk me kan ardhur para 2 jave isha te gjinekologu.Tani kame dhembje te barkut n fund t barkut n pjesen e majt por nuk kam asnje ndryshim kisha dashur ta di sygjerimin tuaj.
lejlaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare24.06.2013 12:03Deshta te ju pyes..kam pasur mardhenjes seksuale pa perdorur ndonje mbrojtes..Mestracionet me jan vonuar,por ekam bere testin dhe me ka dal nergativ..po ashtu kam bere edhe nje ultraza dhe doktorri ka thene qe nuk mund te vren ndonje shtatezani dhe kam perdorur hapa 5 dit per te me ardhur shtatzanija..Ju lutem amund te me tregoni pse po me ndodh kjo
anisaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare30.06.2013 14:07Desha tju pyes per vonimin e ciklit, nese ne daten 10 maj pastaj ne 3 qershor kam pasur menstruacione, kur pritet te kem ciklin tjeter pasi sot esht data 30 qershor dhe ende nuk po me vijn
hello..RE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare05.07.2013 16:30kam kryer marrdhenie per her te par. pas marrdhenies kam pire kontraceptiv urgjent dhe menstruacionet muajin e kaluar me kan ardhur me daten 7 qershor. a duhet te shqetsohem per shtatzani ?
tringaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare21.07.2013 14:28kam pas mardhenje seksuale mete dashurin tim por mostraconet me kane ardhe me kohe a ka mundesi me qene shtatzene
edmondaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare19.09.2013 16:45pershendetje kam krye mardhenja me te dashurin tim mirpo cikli mestrual me eshte vonuar bera nje test per shtatrzani 2 her dhe 2 her me doli negativ dhe ende nuk me kan ardhur mestracionet qfar duhet te bej..?
albinaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare04.10.2013 15:53me fal dashta nje pytje a ka mundsi me dite pse me vin mestracionet 10 dite para kohe , ju lutem pergjigjen flm per mirkuptim
vajzaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare11.10.2013 17:52Me falni dashta me ju bo nje pytje kam pasur mardhenie per her te pare pa mbrojtje pas 5 ditve te mardhenies me ka ardhur cikli menstrual a ka mundesi te jem shtatzane? ju lutem ta ktheni pergjigjen ju lutemm
TELZANAAARE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare02.11.2013 00:17PRSH 2 MUAJT E FUNDI ME KAN ARDH 3 DIT PARA DATES MESTRUACIONET PER ME KAN MBAJTUR 2 JAV,CILA MUND TE JETE ARSYJA QE ME KAN MBAJT KAQ SHUME DIT.FLM
ANNARE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare02.11.2013 00:19PERSE ME KAN MBAJT PERIODAT DY JAVE CILA MUND TE JET ARSYEJA.JU FALEMINDERIT
neriRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare05.11.2013 14:26kam kryer marredhenie te pambrojtura diten e ovulimit. periodat me jane vonuar, nderkohe qe kam dhimbje vezoresh, me merren mend, njesoj sikur po pres menstruaconet. mund te kem ngel?
Marigona RE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare18.11.2013 17:24jam Dona deshta me ju bo ni pytje, pas ciklit menstrual ne cilen dite mundesh me mbet shtatzane, cila dite eshte qe kam gjasa me mbet shtatzene pas ciklit menstrual flm pres nje pergjigjje
rozetaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare07.12.2013 16:19kam 1 jav qe sme kan ardhur periodat kam kryer mrdhenie me burrin dhe nuk jemi ruajtur ka gjasa te kem ngelur shtazane me vjen shum per te vjell dhe shkoi shum shpesh ne banjo
jasminaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare11.04.2014 21:29jam jasmina nga durrsi ju lutem me tregoni a mundem me mbet shtaZan se nuk me kan ardha periodat i kam pas me dat 5 dhe sme kan ardh me dhemb barku dhe posht dhe ne siper me vjen mundim para 3. ditve bera testin me doli negativ ju lutem me ktheni pergj
jasminaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare11.04.2014 21:30jam jasmina nga durrsi ju lutem me tregoni a mundem me mbet shtaZan se nuk me kan ardha periodat i kam pas me dat 5 dhe sme kan ardh me dhemb barku dhe posht dhe ne siper me vjen mundim para 3. ditve bera testin me doli negativ ju lutem me ktheni pergj
ElaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare05.05.2014 08:40Pershendetje. kam nje vonim te periodave.
Cdo muaj m vin m 28 muaj qe kaloi me erdh m vones
Me 2 tani x ket muaj nuk me kan ardhuar akoma
Bera testin doli negativ..pse m ndodhin kto vonesa? Ju faleminderit
stelaRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare25.05.2014 07:53Pershendetje! Kam kryer mardhenie seksuale me te dashurin pothuajse para 1 muji dhe ka 5 dit qe nuk me kan ardhur dhe une zakonisht ciklin menstrual e kam te rregullt. Nuk kam asnje shenj shtatzanie e as dhimbjesh menstruale, asgje fare. Ju lutem me tregoni se qka po ndodh, me jepni pergjigjie?!
RE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare06.07.2014 02:57eli e kam ni pytje jam martu qe 1 mujj edhe e kam pas daten mem ardh met 5maj me kan ardh met 5 qeshor qka don me thon kjo koha e vonimit te ciklit mujr edhe kur mundesh te betesh shtatazan ma let ju prshh nga suhedija
LauraRE: vonimi i menstruacioneve pas maredhenies se pare19.10.2014 10:17jam 13 vjeqare dhe ende nuk me kan ardhur mestracionet dua te hi arsyen pse dhe qka duhet veproj

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.