besajashtqitje me gjak22.02.2013 22:36pershendetje
kam nje problem qe nje jav kam jashqitj me gjak a mund te m tregoni se cila osht arsyea dhe a osht diqka serioze .
MD. Mrsc. Ph.D. Ilir Begolli - Ekspert i nukjevet RE: jashtqitje me gjak28.02.2013 11:57Nga pėrshkrimi i juaj nuk i kam tė gjitha informatat e nevojshme dhe ate: a ėshtė gjak i freskėt apo i mbyllėt, a ėshtė i provokuar nga jashtėqitja apo rrjedh pa marė parasysh jashtėqitjen.

Por ajo qė tė sugjeroj ėshtė qė tė viziton mjekun tėndė dhe tė ja shpjegon kėto shenja e pastaj sė bashku tė vendosni pėr trajtim.

Nė rastet mė tė shpeshta kjo gjakderdhje pas jashtėqitjes ėshtė shenjė e hemorroideve apo venave tė zgjeruara nė pjesėn anale  por gjithsesi qė kėrkon trajtim serioz pasi qė mund tė shkakton infeksione dhe humbje tė gjakut e ndonjėherė nuk ėshtė edhe aq e kėndshme sidomos nėse jemi jashtė nė rrugė.
Vlerëso
PershendetjeRE: jashtqitje me gjak28.02.2013 17:40Po edhe une kam pas ket Problem Ama sasht diqka serjoze Ju keni hanger diqka Djegst edhe nese perdoreni shum Gjelpsimin Shfaqet Majesili edhe keni tanshi gjak derdhje Por mua sme ndodh ma .
RE: jashtqitje me gjak18.03.2013 12:10Me falni edhe un e kisha nje pytje rreth ksaj pytjes me lart,un kam shum dhimbje ne zorren e trash kur dal jasht me duket sikur kam nje puckerr aty mren,sikur e lendoj ate pucrren dhe me del gjithmon gjak,gjaku ka ngjyr kuq te hapur,kam edhe diarre shpesh her dhe ato jan shum te vogla,ama ka tre muj qe vazhdoj kshu me dhem jasht mase, ju lutem nje prgj.
erjoniRE: jashtqitje me gjak30.07.2013 17:31pershendetje
kam nje problem qe nje jav kam jashqitj me gjak a mund te m tregoni se cila osht arsyea dhe a osht diqka serioze .
valeRE: jashtqitje me gjak30.11.2013 01:19pershendetje

Ka 2 vite qe ankohem nga hemoroidet kam qen te mjeku kam perdor barnat qe me ka pershkruar por asgje skan ndiku kam jashtqitje me gjak kam gjimbje te tmerrshme ne zorr te trash Dhe abdomen po dyshoj qe nuk jam prej hemoroideve por diqka tjeter ju lutem te me tregoni diqka ma shum

Falemindert
martinRE: jashtqitje me gjak04.08.2014 06:02kam nje femi 7vjec i cili ka jashteqitje me gjak here pas here.Gjaku eshte i fresket pra ne ngjyre te celet.nuk di cfare mund ti beje qe te normalizohet.Ju lutem ku mund te me drejtoni per ti bere nje vizite me te detajuar.

Faleminderit
astritRE: jashtqitje me gjak02.11.2014 08:52mirembrema ,ju lutem a mund te me spiegoni se kush mund te jete shkaku qe sa here qe kryej jashtqitje del shume gjak ,,del pika pika, eshte ne ngjyren e kuqe te celet por ka dhe pak qe eshte i trashe dhe me ngjyre te erret , ka tre muaj dhe nuk po pushon ,
ju lutem nje keshille ,,FALEMINDERIT
ArjoniRE: jashtqitje me gjak08.11.2014 10:19Prsh. Sa here qė shkoj ne tualet jashqitjen e nxjer me gjak,kam pothuajse 1 muaj...
Si mund ta shmang ktė gjė a ėshte e rezikshme per shendetin .Flm.

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.