Antigona...!Barku15.01.2013 14:18Pershendetje Kam Nje Pytje: Nese me pergjigjeni Pa voness Jam 21 Vjeqare kam ni dhimbje nfund barkut ona e majt jam kan te gjiinekologi mka then je ftohur ne anen kur ban fmi une ende sjam e martuar mka qit Hapa rreth 21 mej perdor 21 dit kam perdor tre muaj mu ka ndal dhimbja po tash apet vazhdon qajo dhimbje se di pse ju lutem me tregoni edhe kur kamm fohft menjeher e ndjej me dhemb duart kur ti perdori ne uijn e fohft me dhemb fundi barkut ju lutem
me pergjigjeni ne pytjen time ...???
Dr. Hatije Ismaili - Ekspert i nukjevet RE: Barku24.01.2013 14:46E nderuar,

nuk mund te ju ndihmoj prej se largu aq sa duhet, pasi nuk e dij mjeku gjate kontrollit a ka hetuar ndonje gje ne organet gjenitale, ndonje ciste psh qe ua ka preferuar terapine hormonale per tre muja dhe qe mednoj se duhet vizituar mjekun perseri qe te shohe se a ka ndonjen dryshim tani. Eshte mire te beni edhe nje kontroll te urines dhe te gjakut.

Te ftohurit  shume pak kane te bejne per organet gjenitale por kane te bejne me shume per traktin urinar.  Kurse  „anet  qe behen femijet“ ne kete rast mendohet per vezoret dhe veze percuesit ju tregoj se ty anet jane me rendesi. 

Dr. Hatija
Vlerëso
AntigonaRE: Barku26.01.2013 17:11Jo sem ka treguar asgje gjinekologi par qe jam kqyr mka than je ftofur dhe deri satt martohesh do te keni dhimbje dhe mka qit tre muaj me perdor hapat siq ju tregova mbas 2 viteve apet e njejta dhimbje shkova tek gjinekologi tjeter aj tha sen spaske i tregova krejt per mustracjone te bardha per dhimbje tha sen spaske mua sem pelqej aj gjinekolog sem tregoj asgje hapat i kam perdor spi di tash qka me bo me shku tek gjinekologi tjeter Une spo kuptoj pse 1 gjenekolog thot ndryshe tjetrit krejt Dryshe P. sh per mustracjone te bardha thon mir normale tjetrit thot jo asht rrezik met shku vertet spo kuptoj psee ,,?
TEUTA RE: Barku11.02.2013 22:11Pershendetje.DR Kam Nje Pytje kam te njojtin problem si Antigon qe 2 vit KAM dhIMBJE BARKU NEN ANEN E MAJT
jam e martuar kam 2 femij kam BĖR analizat me kandal mir.mjeku me tha se esht e mundur xhat lindjes nuk esht bėr pastrimi si duhet dohet nji kontrroll ne ultrazan.por antigon nuk esht e martuak por paska te njojtin problem.mjeku me thoshte se sje e ftohur.ftoft, jetoj ne finland qe 10 vite Por qe 2 vite kam te njejtin problem. nuk jan rregullisht qdo 6 muaj kam dhimbje 3.deri 7 dit tash kam dhimbje qe nji jav.mjeku me tha se prit ftesen per rezervimin e ultrazanes pordori kokrra per dhimbje por sme ndihmojn ju lutem me ndihmoni ndonji kshill se si muj ti ndaloj dhimbjet.????????
AntigonaRE: Barku13.02.2013 17:18Shum e vertet asht une ende sjam e martuar dhe kam ket problem se di pse jam kotrollu tek gjinekologet asnjani nuk me ka tregu njejten problem ose pergjigjje dikush mka than je ftohfur dikush deri sat martoheni do ta keni ket dhimbje dikush ke infeksjon Spo di qka po ndodh Dhimbja sme ndalet Ndojnhet kam krurje ne vagin ju lutem na tregoni ma shum ju pershendes
AlbninaRE: Barku12.09.2013 19:18Doktorr jom kan te mjkeu me ba ni kontroll qe nuk po muj jes shtatzan ekom ni dhmibje ne anen e majt e mjeku um ka than kur shperthen qikjo ti jet shtatzan tash pom dhem um myti masi jom kan te mjeku pom dhem her shum e her pak gjithqysh amundesh mum tregue pse se jom ba marak
SulltaneRE: Barku10.10.2013 10:55Pershendetje , kam nje dhimbje ne anen e majt te barkut shum smundem as te hulem edhe koma pom dhem bashk me barkun a ka mundesi mem tregu se qka mund te jet pse kom dhimbje ashtu ??
gentiRE: Barku30.10.2013 09:49I nderuar Dr, jam 13 vjeqar kam dhimbje te barkut posht ne anen e majt nejse jo bash posht po gatii si poshte zorret me bejn gerr gerr gerr nuk e di a e kam per ushqim kur po ha ushqim gjat hajes se ushqmit zorret me bejne grr gerr gerr dhe kam ni problem nuk me hahet ushqimi qe 2 dit sepse prej te dieles jam i semuar kam temperatur,kokdhimje,kollitje shum te thata dhe plus me gerryen ne gjoks dhe ne mes te fytit me nje fjal grip.Te lutem pergjigjje me kthe.
foziRE: Barku04.11.2013 08:29ka dhimje ne anen e majt te bsrkut .kam hek polip pacra 3viteve , por e ndej kur ha ,sidomos kur ha pak me shum cfar munt te jet?
LoliRE: Barku21.02.2014 19:45I nderurari Dr. Kam dhimbje ne anen e majt te barku kjo esht hera pare qe me ka ndodhur
anaRE: Barku30.08.2014 13:17kam dhimbje barku ne anen e majt
anniRE: Barku01.09.2014 10:57kam dhibje barku ne anen e majt ju lutem me thoni cfare duhet te beje kam 4 dit me dhimje te tmerrshme ju lutm me jepni nje zgjitdhje te shpejte se po pres ketu ne shtepi edhe pse me dimbje te forta po pses para ekranit
anaRE: Barku04.11.2014 07:25pershendetje jam 22 vjeqare kam nje femij po ashtu edhe un e kam njejtin Problem kam dhimbje ne anen e majt po me dhem edhe ner bri ana e majt nuk edi se qka asht kshtu qdo 20min me vjen urina kam qen te mjekja ktu ne jgermani mka thon mir ama vashdoj apet me at dhimbje me tregoni pak se qka mund te bej

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.