meldadhimbje stomaku12.12.2012 15:10Pershendetje

Jam nje vajz 20 vjeq, vendosa te ju shkruaj sepse kam dhimbje te barkut ne anen e djatht posht te kuka. Kam qen ne shtator te mjekja edhe me ka kontrollu filloj duke ranuar me duar ne bark dhe me vetke a kom dhimt. Mirpo jo nuk kom ashtu njeher mendoj mos osht zora qorr, por tha se ajo dhemb shum nese e kom vetem pak me randu mbi to.I kam bo analizat te gjitha te gjakut po ashtu edhe te urines, analizat e gjakut te gjitha mir, te urines sendimenti e kan shkru 3-4 Le te ralla ceo-oux te ralla Bak 2-3 ER ta pershkruva te dhenat qysh mi kan shkru ne analiza. Po du me cek se edhe pa pas ciklin menstual po rrjedh si nje sekrecion me ngjyr si tte kaft te mbyllt jo shum, mirpo shum pak sa me vrejt qe o ka ndodh diqka.Nuk po di qka mundet me kon nuk osht dhimt te theruar te medha mirpo sikur mrenda met dhimt edhe nuk pot len te qet.
Dr. spec. Violeta Hyseni - Ekspert i nukjevet RE: dhimbje stomaku18.12.2012 10:46Pėrshėndetje e dashur,

Ju treguat qė analizat biokimike i keni mirė, pėrshkrimi i urines tė cilen e keni bėrė, tregon qė ju keni grimca tė gureve nė veshka, tė tjerat jane nė rregull.
Prandaj ju rekomandoj qė tė bėni njė echo tė abdomenit e nė veēanti tė shikohen veshkat.

Dr.Violeta.
 
Vlerëso
RE: dhimbje stomaku09.03.2013 13:38kam pas nja 3 dit kollitje veq ne mramje kam qen te doktori dhe kam ba analiza te gjakut me ka dal se sendimenti i eritrocideve esht 70 spo e kuptoj qka don me than a mundni mem mu sqaru ?
RE: dhimbje stomaku26.06.2013 22:06Nuk kam koment ne lidhje me pyetjen,por nje vajze 20 vjec duhet te shkruaja perafersisht ne gjuhe letrare,u mundova ta lexoje pyetjen e saj dhe  thashe po pyes google translate :)
RE: dhimbje stomaku27.07.2013 07:07Cfar ndodh me stomakun kur ai dhemb mbas buke dhe pastaj qetesohet mbas 3 oresh. Faleminderit
gentiRE: dhimbje stomaku26.04.2014 03:00Munde te di cfare eshte sendimenti i gjakut, sa jane vlerat normanle te tyre. Nese vlerat e sendimentit jane te larta, kush jane shkaqet dhe si munde ti ulim.
divaRE: dhimbje stomaku28.10.2014 01:13kame dhimbje stomaku pothuajsete perhereshme, djegie, dhe njere shume te keqe,te shoqeruar me copa qelpi te thate,mude te me ndihmoni,ju lutem,faleminderit

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.