Miatest shtatzanie25.10.2012 12:54persh.dokt. desha te dija a jan shenje shtatzanie keto apo te ndonje infeksioni kruajtje skuqje shtim te sekrecioneve te holla dhe ne forme gjize, cuksje urine plasaritje lekure, nje pjes te tyre m shfaqen ndo nje her para periodave por kto dit kam shum neps , pagjumesi, dhimbje mesi qe m mban, fryrje barku, pak shtim ne pesh, nje her ndjesi te vjellash naten, renie tensioni apo mpirje e kembes apo dores se majt. pres periodat por nuk mbaj mend fiks daten, dhe kto shenja kan 10 dit qe i kam. bera nje mbjellje te sekrecioneve per myk apo infeksion por po pres pergj..mund te dali edhe shtatzania ne rast se ka me kete mbjellje? bera 1 test po nuk doli asnje vij e kuqe.hera e par qe perdor.kishte 3 ndarje.un e pikova tek ndarja e mesit por nuk ndodhi asgje.thjesh ndarja e 3 si gropez u be pakez roz.esht ky perdorimi i duhur? skadojn e testet? ju lutem nje pergjigje sa me shpejt brenda mundesive.ju faleminderit.
Dr. Premtim Gojani - Ekspert i nukjevet RE: test shtatzanie31.10.2012 13:16Shenjat e juaja per organet e jashtme gjenitale dhe sekrecionet tregojnese keni nje infeksion,ndersa per shtatzani nese keni vonese te ciklitme shume se 7 dite lajmeroheni tek Gjinekologu(edhe ashtu duheni pershkak te infeksionit).Dr Premtimi
Vlerëso
innaRE: test shtatzanie20.11.2012 15:34prsh doktor doja te pyesja se kam 11 muaj qe e provoj me ngel shtatzene dhe skam ngelur..kam per cdo analiz dhe me kan dal mir e kam per here te pare ..pse ?
pam-pamRE: test shtatzanie02.12.2012 19:21jam e fejuar.ka gati 2 muaj e gjysme qe sme kan ardh menstuacinet.heren e fundit qe ka qen para dy muajsh i kam pas ne ngjyre kafe.a ka mundesi qe te jem shtatezan jam shum ne merak?
ResaRE: test shtatzanie26.12.2012 18:48Pershendetje,jam shtazen ne 6 javė.Qe ne fillim te shtazanis i kam pas disa probleme kam pas ni infeksion,pore terapin e mjekut me kaloj.Por tadh e kam edhe nje problem tjeter gjat urinimit po kam si sekrecione te kafta edhe nuk jan shum po ngapak a osht e rrezikse per foshnjen kjo?Qe nga fillimi i shtazanis jam duke perdor hapat Utragestan do te thot qe 4 jav gati a jan kto hapa te domshme per foshnjen? Ju lutem per pergjigjje
Dr. Hatije Ismaili - Ekspert i nukjevet RE: test shtatzanie08.01.2013 12:27E nderuar,

sa i perket infekcionit qe e pershkruani ate duhet mjekuar dhe eshte mire qe e keni mjekuar. Sa I perket Utrogestanit kjo terapi si zakonisht u pershkruhet grave qe kane probleme me te bmeturit  shtatzene dhe per shtzenesite e rezikshme. Por edhe nese I merni nuk ju bejne keq as juve as foshnjes, por ndihmojne per mbajten e shtatzenesise, por kur do ti nderpritni duhet konsultuar mjekun tuaj.

Dr. Hatija
Vlerëso
momRE: test shtatzanie05.02.2013 22:19dua te ngelem shtatzane kam4 muaj qe eprvoj por asgje cfar me sugjeroni te bej.po kur ben testin kamundesi te gaboje.
elsaRE: test shtatzanie09.02.2013 23:41pershendetje doktoresh me hesht vonuar cikli 1jave kam ber testin dhe me ka dal negative pastaj me erdhi cikli ne gjyre kafe a mendoni se jam shtatzane te lutem me kthe pergj se jam ne merak
emaRE: test shtatzanie13.02.2013 12:07prsh.jam shtatezene 2 muajshe dhe kam shum ta vjella marrje mendesh mpirje te duarve dhe fytyre,cdo ushqim ma neverit.sekrecione te verdha,me ktheni nje prgj jam shum ne merak per bebin tim theksoj qe esht hera e par qe jam shtatezani
vajzaaaRE: test shtatzanie15.02.2013 21:01Pershendetje...kam bere nje test shtatzanie dhe aty ku duhet te dalin dy vija mua me dolen nje e plote e tjetra vetempak e zbeht a ka mundesi te jem shtatzone a jo?
Dr. Premtim Gojani - Ekspert i nukjevet RE: test shtatzanie22.02.2013 13:20Ka mundesi, me vet faktin se nuk eshte vetem nje vi.

Dr Premtimi
Vlerëso
Dr. Hatije Ismaili - Ekspert i nukjevet RE: test shtatzanie22.02.2013 14:54E nderuar Ema, vjellja ne keto jave nuk eshte aq e rrale, dhe nese ajo eshte aq e theksuar duhet sheruar. Me vjellje, ju eshte cregulluar balanca e elektroliteve prandaj edhe ndjeni ato simptome qe I pershkruani.

Ne te shumeten e rasteve me mire eshte qe se pari gjinekologu te ju ben kontrollen e gjakut, elektroliteve dhe urines qe te shohe se sa eshte keqesuar gjndja juaj dhe nese eshte situata serioze atehere eshte mire te shtriheni disa dite ne spital qe te mund te merni infuzione te duhura qe te ju permiresohet pasqyra e lengjeve truprore.

Kjo gjendje si zakonisht zgjat tre munaj e gjys te shtatzenesise, pastaj permiresohet deri diku dhe vjen si pasoje psiqike (problem ne martese, financat, shtatzenesia e padeshiruar, brenga per bebin etj). Per kete duhet drejtuar gjinekologut.

Dr. Hatija
Vlerëso
eniadaRE: test shtatzanie27.02.2013 16:51persh kam ber testin e shtatzanise ate dite qe kisha diten e ardhjes se ciklit dhe me dolen dy vija nje e kuqe nje e zbehte roze.dhe diten tjeter me erdhi cikli 2 dite dhe diten e trete pothuajse me iku..a ka mundesi qe mund te jem shtatezane?
lennaaRE: test shtatzanie05.03.2013 17:06pershendetje stafit tuja dashta me ba pytje jam e martuar qe tru vit dhe nuk mundem te mbes asnjer shtatzan jam shum e merzitur kam qen tek mjeku po mendoj tek gjinekolgu me ka then se jam e ftoft kam perdoruru barna pastaj kam shku prap me ka then se jam mir pastja me ka rekomandu qe edhe burri im ti boj analizat burrit i kan dal mir edhe mu mir po nuk e di mu shum ma kthen spermen asnikashore nuk rrin tek une nuk e di qa kam po po thom kur don zoti po ju lutna edhe juve qe te ma ktheni pergjigjjen ju faliminderrit shum

rinaRE: test shtatzanie23.03.2013 13:37jam shtatzan ne mmuajin e 2 saktesishta ne javen e 6 =7 kam problem gjat urinimit kur fishiem ne leter te tualetit kam si te kafta nga nnjeher edhe te verdha por me shum me bejn merak te kaftat kerkoj te me ndihmoni me kshilla sepse e kam pas nje aborte para nje vite dhe kam frike mos po me ndodhe prap
almaRE: test shtatzanie25.03.2013 22:43pershendetje... doktor doja te dija nese kam ngel shtaznane..heren e fundit qe e kam ber ka nje jav dhe kur e kam be e kam pa prezativ dhe kam ndjer ngrohtesi te mitra ime por te dashurit nuk i kishte derdh jam ne merak me thuaj a ka mundesi te kem ngel shtatzane
AlbinaRE: test shtatzanie16.04.2013 21:00Mirdita doktor ju pershendet albina nga mitrovica jom 20 vjeqare po due me ngel shtatzanin pom dhem barku jom ligshum me dhem kryt me vjen tug edhe 1 jav dit ekom per mum ardh mestracionet amuni me dit ajom shtatzan nuk pom pritet dej javen e ardhshme
dalindaRE: test shtatzanie11.05.2013 20:56jam 42 vjec me jane vonuar dy muaj periodat kam ankth pagjumesi fryrje barku lodhje kalim i gjendjes emocionale nga nje gjendje ne nje tjt ju lt me ktheni pergj sa me shpejt doktor ju faleminderit klm
ESIRE: test shtatzanie17.05.2013 19:27PRSH. KAM NJE FEMIJE 5 VJEC. PARA 3 VJETESH KAM BERE NJE EXTRA. JAM SHTATZENE SERISH DHE KETE E KAM KOMFIRMU ME ANALIZE GJAKU. JAM 3 JAVESHE. AJO QE ME KA SHQETESU JANE SEKRECIONET KAFE. UNE NUK I KAM PAS ME SHTATZANINE E PARE DHE JAM SHUME E SHQETESUME NESE ESHTE E RREZIKSHME KY TREGUS PASI NORMALE NUK ESHTE. MOMENTALISHT PO PI DUPHASTON. JAM SHUME E SHQETESUME JU LUTEM ME KTHENI NJE PERGJIGJE
reaRE: test shtatzanie26.06.2013 08:49I nderuar doktor..ne radhe te par te faliminderoj qe u jep kohe pyetjeve tona..jan ne dileme cikli me eshte vonuar 2jave . .kam bere testin e shtazanise me del vija e plote por jo shum e ngjirosur ..dhe nje dit kam pasur menstuacjone por jo si cdo here ngjyr kafe ..tani nik di a jam shtazane apo thjesht ka qen nje vonim i ciklit..ju faliminderit pres pergjigje ..
reliRE: test shtatzanie01.07.2013 17:43prsh pas sa ditesh dohet ta besh testin pas kruerjes seksuale
LinaRE: test shtatzanie20.07.2013 15:05Pershendetje doktor a mund te jem shtatzen kur kam pas dhimbje te pa par gjoksi me eshte enjtur shum mestrucionet i kam me dat 23 sot me kan ardhe ca pika kafe
MondaRE: test shtatzanie23.07.2013 13:16Pershendetje,
Si ta kuptoj testin e shtatzanis sepse e kam per here te pare?Ju lutem mu pergjigjni shpejt!Faleminderit
StelaRE: test shtatzanie30.08.2013 19:16Pershendetje , kisha 2 pyetje, mund te ndelesh shtatzen pak dit para se te vije cikli??? Dhe e 2- nqs ke 10 dit qe mund te kesh ngelur shtatzene del tek test qe jeni pozitive? Po test qe tregon sa ditesh apo javesh je egziston??? Pres pergjigje sa me shpejt, ju faleminderit
AidaRE: test shtatzanie23.02.2014 12:17Pershendetje ndij shum fryrje barku ne dark lodhje dhe mezi mbushem me frym dje kam pas disa pika gjaku ngjyr kafe ju lutem a kam ngelur shtatzane ato j kam pase ne dt 6 te ketij muaji bera nje test sot dhe me doli negativ e di qe eshte shum shpejt per te bere testin po jam shum e shqetesuaj da ta di se po e pres nje femi .
AIDA???RE: test shtatzanie05.03.2014 21:35pershendetje doktor! kam reth 8 muaj qe mundohem te ngel shtatezan por pa rezultat, ne femijen e pare kam ngel menjehere nuk kam pas problem,kam shkuar te gjenekologu ketu ne gr dhe me thot qe cdo gje eshte normal dhe ciklin e kam shume te rregullt, a mund te me rekumandoni cfare duhet te beje dhe a ndikon gjendja psikologjike??? ju faleminderit pres pergjigjien tuaj
xuxuuuuRE: test shtatzanie14.04.2014 03:13Pershendetje !!! Dua te ti mos ndoshta jam shtatezan sepse kete muaj mkan ardhur me vones ciklit qe vijn cdo muaj por mua me kan ardh gati 10 diit me von ,, edhe kam pasur dhimbje barku ,kurrizi edhe koke......flm
xuxuxuRE: test shtatzanie14.04.2014 03:25PERSHENDETJE!!! dua te di mos ndoshta kam ngelur shtatzan pasi kam kryer mardhenie seksuale ,edhe cikli me kan ardh 10 dite me vonese ,edhe kesaj here kam pasur dhimbje barku te vazhdueshme gjate ketij cikli ,dhimbje kurrizi ,edhe sot qe me ka kaluar cikli nk jam ndjere mire ,kisha marje mendesh edhe dhimbje koke ,,,,,, ju lutem me ktheni pergjigje sa me shpejt te jete e mundur,,,,,,Flm :)
AnonimeRE: test shtatzanie11.05.2014 18:18Mirmbrema
Desha te pyes dicka
Mua me
Jan venuar menstruacionet per 4 dit deshiroj te ngel shtatzane a jan kto shenja shtatzanie ose jo ?
OlaRE: test shtatzanie16.05.2014 02:40Pershendetje..jam 20 vjeqare..mujoret i kam pasur zakonisht 5 dit para afatit mirpo tash me jan vanuar qe 2 dit..gjinjet i kam shum te enjur..barki me esht fryer shum dhe kam pak dhimbje barkut mirpo vetem posht barkut..a ka mundesi te jem shtatezen??
esi esiRE: test shtatzanie21.05.2014 04:06doja te dija pak me teper se si mund te ngel shtatezane

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.