liridonasi tkem nje gjoks me te madh08.08.2012 12:50Pershendetje, dua qe te me tregoni a ka ndonje menyr per rritjen e gjinjve, un kam 18 vjet dhe ende e kam gjoksin si at te femijve, dua te kem gjinj me te medhenj dhe te fort,..ju lutem.. me respekt
MD. Mrsc. Ph.D. Ilir Begolli - Ekspert i nukjevet RE: si tkem nje gjoks me te madh03.09.2012 14:38Tek ju ndoshta akoma nuk ka pėrfunduar puberteti ( edhe pse vetėm mosha nuk mund tė fletė mjaftė pėr vetė pubertetin) por rritja dhe zhvillimi i secilit individ mund tė ketė edhe elemente qė varen nga trashegemia e aferte por edhe e larget. Gjatė periudhes sė shtazėnėsisė shumicės sė grave ju rriten gjinjėt pasi qe ato pėrgatiten pėr gjidhėnje. Nėse keni brenga pėr madhėsinė e tyre ( shumica e vajzave i krahasojnė gjinjėt me shoqet e tyre prandaj mund tė kenė edhe keqkuptime pėr madhėsinė e tyre nė dukje sepse nė shumicėn e rasteve funksioni i gjinjėve ėshtė i ruajtur pa marrė parasyshė madhėsinė e tyre) kishte qenė mirė tė konsulltoni mjekun tuaj familjar. Nuk ju kėshilloj nė asnjė mėnyrė qė tė mendoni pėr operacione plastike tė rritjes artifiēiale tė gjinjėve me silicone apo mjete tjera sepse ato mund tė sjellin rrezik pėr shėndetin tuaj dhe nė tė njejtėn kohė nuk kanė benefite shėndetėsore. Mund tė pėrdorni sytjene adekuate tė cilat estetikisht rrisin pjesen e dukshme tek gjinjėt nė mėnyrė qė tė plotėsoni kėrkesėn tuaj pėr gjinjė mė tė mėdhenjė. Vlerëso
gjilanasjaRE: si tkem nje gjoks me te madh12.01.2014 15:33jam 18 vjet jam martuar qe 1 vit dhe shkoj ne shkolle kam gjoks te vogel kam degjuar se pas mardhenjeve perfiton nje gjoks me te madh por kjo tek un nuk po ndodh.E kam pytur edhe maman time se si ishte kur ishte e re ajo thot se keshtu kam qen edhe un me ndimoni ndonje keshille ngaqe nuk po duket mir me rroba ...
olaRE: si tkem nje gjoks me te madh18.05.2014 10:39a ndikon uji i ftohte ne rritjen e gjoksit?????!!!!!
jetaRE: si tkem nje gjoks me te madh13.06.2014 12:08mfal po deshta ta bej nje pytje kam pasur gjoks te madh po me lindjen e femijes t im gjoksi jem esht ne gjendje te keqe dhe esht zvogluar ju lutem me ndimoni
MatildaRE: si tkem nje gjoks me te madh12.07.2014 23:12Pershendetje jam ne vajze 22 vjeqe jetoj ne Londer kam brobleme me gjoksin kam pas gjoks te madh e te rregullt mbas 3 femive me eshte prishur gjoksi me ka rend posht ju lutem me ndimoni si mund ta zmadhoj gjoksin pa mar nderhyrje operacjoni per gjoksin do te jem shum mirnjohse ne qofte se me ndimoni me rrespekt Matilda pres pergjigjjen tuaj

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.