ArmendiMenstruacionet dhe shtatzania15.06.2012 03:27

Doktor kam nje pytje nese nje femnes i vin menstruacionet ne te njejten dat qe osht parapar shembull ka pas me ardh me 12 i kan ardh me te 13tin mirpo ka nga pak menstruacione jo si ne te kaluaren me pak ka gjakderdhje,mund te jet shtatzan ?
Dr. Hatije Ismaili - Ekspert i nukjevet RE: Menstruacionet dhe shtatzania21.06.2012 10:35Pershendetje: Nese menstruacionet kane dallim prej nje dite nuk paraqet asnje cregullim dhe nuk don te thote qe gjakderdhja duhet te jete cdo here e njejte. Por perer te qene te sigurt, mund te beni nje test qe tregon shtzenesine ose te beni nje kontrolle te gjinekologu. Dr. HatijaVlerëso
inaRE: Menstruacionet dhe shtatzania10.07.2012 12:381 jave para se te me vine mestruacionet kam tamam simptomat e shtatzanis me pas me vine si ka mundesi qe me ndodh keshtu?
SaraRE: Menstruacionet dhe shtatzania19.08.2012 01:15Pershendetje e kam nje pyrtje kam ber 4 her abort a mundem te jem serisht shtatzan ju lutem me tregoni sepse ka 3 muja qe kam bo abort sespse kisha gjakderdhje e tash kam probleme me dhem barku shum me respekt sara
LuljaRE: Menstruacionet dhe shtatzania11.10.2012 17:30Doktor kam ni pyetje qe 3 muaj kom lind menstruacionet tash a vijin me rregull apo vanohen
DadushiRE: Menstruacionet dhe shtatzania05.11.2012 20:14Pershendetje,kam nevoj per keshillen tuaj sa i perket menstruacioneve dhe shtatzansis,Une kam abortuar 3 here d.m.th.abort spontan,shtatzania ka qen pa dashje.Pasi qe kam ber kontrollimin tek gjinekologu rezultatet ishin gjith ne rregull une vendosa qe te ngel shtatzene por simptomet jan sikur me ngel shtatzene mirpo menstruacionet me kan ardhur 3 dit para kohe dhe me dhimbje te barkut sikur gjith muajve te mepar me gjakderdhje normale,a mundem te jem shtazan ?
saraRE: Menstruacionet dhe shtatzania09.11.2012 20:34Menstruacionet i kam kaluar qe dy jave,por jam fryre shume,dhe kam dhimbje shpine shume a ka mundesi te jem shtatezen,se kam qen qe 2 muaj smure nga veshkat kam pat gur,a mund tme spejgoni,cfar kam,kam ba nje test urine,mka dal pozitiv se kam bakterie ne urine a mund te jem sht tezen. Flm sara
RE: Menstruacionet dhe shtatzania26.01.2013 12:19un skam fare menturacione amundet te mbes shtat zane
RE: Menstruacionet dhe shtatzania06.03.2013 21:50A ekziston shtatzanija dhe menstruacionet te vin perseri
lejlaRE: Menstruacionet dhe shtatzania24.03.2013 10:25Pershendetje , daten e menstruacioneve e kam me dt 4 por kesaj here me kan ardhur periodat 2jav perpara. A eshte normale? Cfare duhet te bej ne kete rast? JU faleminderit
RE: Menstruacionet dhe shtatzania31.03.2013 18:11Pershendetje. Doktor kisha nje pyetje un nuk kam menstruacione per nje vit po nuk piva dicka psh. Farlutal mua nuk me vijne mestruacionet a mund te ngelesh shtatzene edhe pa mestruacione .....ju lutem kerkoj nje pergjigje nga ju me shume respekt ela

bletaRE: Menstruacionet dhe shtatzania09.04.2013 23:27I nderuari mjek kam nje hall,dhe me duhet ndihma juaj.
10 dite para ciklit kisha dhimbje te barkut pak edhe te lukthit si dhe frymarrje shume te veshtirsuar dhe marramendje e dhimbje koke,keshtu qe mendova qe jam shtatzan,por 3 dite para kohes se ciklit me erdhen menstracionet sikur gjith me dhimbje dhe ende po kam frymarrje te veshtirsuar.Pyetja ime eshte a mund te jem shtatzane?Ju lutem me ktheni pergjigje sa ma shpejt
AdaRE: Menstruacionet dhe shtatzania13.04.2013 07:48Pershendetje deshta me ba nje pytje qe 1 e gjys tentoj me met shtatzan po nuk jes mjekt me thojn mir nuk e di ku osht problemo kom mustracione te bardha shum a osht ky broblemi se edhe infektim po kom kur po kom mardhonje me burr po kam dhimt qa mut te jet problemo pres pergjigjje mjek i nderuar...
nitaRE: Menstruacionet dhe shtatzania07.05.2013 21:21Pershendetje ,kisha vones te menstruacioneve 6 dit e bera nje test dhe me doli pozitiv mirpo sod me erdhen menstruacionet a don te thot kjo qe nuk jam shtatzane
RE: Menstruacionet dhe shtatzania17.05.2013 21:27a eksiton mundsija te mbetem shtatzan e me pas menstracione
RE: Menstruacionet dhe shtatzania18.05.2013 14:31pershendetje, dhe un dua ti parashtrohem pyetjes se vajzes qe ka shkruajtur me siper te quajtur ina. po bej 2 jav qe kam simptomat e shtatzanis por me erdhen mestruacionet 3 dit me vones,te lutem mund ta di a jam shtatzan? faleminderit ne qoft se kthen pergjigje.
RE: Menstruacionet dhe shtatzania19.05.2013 14:52un bera nje test dhe me doli qe jam 2 javshe shtatzan po mbas 3 diteve me erdhen menstrucionet dhe nuk e di a jam me shtatzan apo e kam humb
gonaRE: Menstruacionet dhe shtatzania29.05.2013 06:53mestruacionet ikom me rregull gjithe,ka qe 3vite qe jom martu dhe nuk po mundem te mbes shtatzan,mjeket me thon qe mir jom,por edhe un gjitheher gjat ciklit kam shum dhimbje.pse ndodh kjo dhe ku esht problemi.ju faleminderit
tinaRE: Menstruacionet dhe shtatzania02.06.2013 21:02a mundem te mbes shtatzan kam pas mestracijon v etem 2 dit ma nuk kam qka ka ndidh me mu me erdhen para kohe 3 dit qka esht kjo
sonaRE: Menstruacionet dhe shtatzania04.06.2013 19:02prsh ne fillim mestruacinet i kisha te crregullta nje muaj me vinin nje muaj jo 6 muajt e fundit me vinin rregullisht pasi kam kryer mardhenie me eshte vonuar data ka mundesi te jem shtatezan?
SemaRE: Menstruacionet dhe shtatzania10.06.2013 20:48Para mestruacioneve kam pasur shenkat e shtatzanis po me kan ardhur mestruacionet rregull po ala kam shenjat e shtatzanis a mund te jem shtatzane?
RE: Menstruacionet dhe shtatzania11.06.2013 18:00doktor kam nje pytje te lutem me ma kthy ket pytje se shpejt i kam 45 vjet a bon me bo femi e kam nja po ci 20 vjet skam ma e tash shum kam deshir po a esht problem mosha per shtazani
SemaRE: Menstruacionet dhe shtatzania20.06.2013 10:44Para mestruacioneve kam pasur shenkat e shtatzanis po me kan ardhur mestruacionet rregull po ala kam shenjat e shtatzanis a mund te jem shtatzane?
InaRE: Menstruacionet dhe shtatzania29.06.2013 16:56Doktor kam nje pyetje per ju... Ka mundesi qe te vin periodat edhe kur je shtatezan.. Javet e para????mendoja qe mund te isha shtatezan..por sot me erdhen periodat..dhe nuk di ca te mendoj...ju lutem me ktheni nje pergjigje...sa me shpejt...ju lutem
SemaRE: Menstruacionet dhe shtatzania05.07.2013 18:08Qe sa jam tu prit pergjigje prej doktorit tlutem pergjigjen pak ma shpejt?
jonaRE: Menstruacionet dhe shtatzania12.07.2013 13:21doktor un perjodat i kam me pobleme nje muaj me vijn nje muaj jo a mun me ngel shtatzan
jonaRE: Menstruacionet dhe shtatzania12.07.2013 13:24ju lutem dua te me ktheni pergjigjje shpejt
NikitaRE: Menstruacionet dhe shtatzania07.08.2013 15:14Desha te ju pyes jam martuar qe gati 2vite nuk po ngelem shtazene kontroll kom bo pak infeksion kom pas po 5dit me radh kom shku jom pastru e mka than qe mas 3muji ki me mbet shtatzene e tash u ben 7muj e nuk mbeta jam anemike pak nashti qaty eshte problemi me bdimoni ju lutem .
Edona90RE: Menstruacionet dhe shtatzania25.08.2013 22:16Mirmbram doktor kam nje pytje.Me29 korrik u ktheva nga pushim gjat pushimit kisha mardhanje seksuale ne uj afer 10 minuta pasi u kthevA me daten31korrik pata mujore deri me daten 3 gusht dhe tash me daten 24 gusht me erdhen prap a o e mundur me kon noj qrregullim apo ka mundsi me kon shtazane te lutem nje pergjigje kerkoj
RE: Menstruacionet dhe shtatzania29.08.2013 22:43Sikam merregull mistracijonet vezoret ikam dvogla
Edona90RE: Menstruacionet dhe shtatzania01.09.2013 14:34A munet dikush bre me mu pergjigj ne pytje ose dikush prej juve qe po boni pytje dikush qe o e martume se me mu pergjigj ky mjeku ku me dit sa po dufka me prit

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.