rinavirgjeria pa gjak12.03.2012 10:48

mirmbrema , deshta ta bej nje pyetje dhe shpresoj qe do me pergjigjeni, jam nje vajz 20 vjeqe dhe akm pasur virgjeri pa gjak.. dhe per kete arsye nukmund te jem me personin qe e dua ,,,a mund ta di pse ju ndodh kjo gje vetem njepakice te  vajzave.. falemnderit per mirkuptim

 

Dr. Premtim Gojani - Ekspert i nukjevet RE: virgjeria pa gjak15.03.2012 10:55Qdo urinim i shpeshte me djegje na jep te dhana per infeksion urinar,prandaj ju sygjeroj ta konsulltoni Urologun per egzaminime me te detalizuara.Dr Premtimi
Vlerëso
TinaRE: virgjeria pa gjak15.03.2012 11:04e njejta gje me ka ndodh dhe mua por nuk jam ndar nga personi qe dua por aj ndihet i zhgenjyer shum dhe ndihet i lenduar sepse mendon se  kam pas mardhenje me dike tjeter para tij kisha preferu me bisedu me ndonje mjek gjinekolog  sepse shumica po thone se himeni mund te jet elastik edhe mund te ket pak gjakderdhje ose mund te mos ket gjakderdhje fare si ka ndodh ne rastin tend ne rastin tim edhe shum vajzave tjera  un kam pas dhimbje te medha edhe per at arsye edhe nga stresi nga frika  me jan mpire duart gishtat edhe kam qare  por mka kalu pas disa minutash  me eshte enjtur organi gjenital edhe kom pas djegsira  ne organin gjenital dhe gjithashtu partneri im ka depertu shum veshtire por ende nuk e dim nese ka depertu krejt sepse kam dhimbje te medha gjat mardhenjeve seksuale me te edhe smundem te duroj dhimbjet edhe duhet ta lem ne gjysme per ket arsye i dashuri im nuk me beson po shpresoj qe te kaloj edhe kjo si per ty ashtu edhe per shum vajza tjera qe kan dilema!
 edhe e kan njejtin problem
lolaRE: virgjeria pa gjak25.07.2012 14:21kam kryer njeher mardhenie dhe nuk kam pas gjakderdhje,nese kryej perseri tani,a mund te me dalloje doktori qe une nuk kam pasur gjakderdhje asnjehere,,flm
emartuarRE: virgjeria pa gjak24.01.2013 22:18jam nje 32 vjecare jam emartuar por naten epar te marteses ne mardhenje me bashk shortin tim nuk kam pas gjak derdhje nukedi pse ekam provu atnat sefte une mardhenjen por nuk kom pas mardhenje nukedi pse tash buri im nuk esh ilumtur memua methot se kepas qeter mardhjene nuk mebeson majep ni pergjigje tesak julutem nese ka mundesi ju falemenderit
a ka analiz qe e verteton kur ke ber mardhenjen e pare?RE: virgjeria pa gjak17.02.2013 08:39pershndetje...
ju lutem a ka mundesi te me ndhimoni,kam degjuar se ka analiz qe tregon kur ke pas mardhenjen e pare,dua ta di ku mundem me gjet,edhe un e kam problemin e njejt me kto vajzat siper qe i dashuri nuk me beson per arsye se nuk ka pas gjakderdhje dhe so e ajo dit jemi shum te palumtur,un qe sme beson edhe ai qe mendon qe un se kam ber per heren e pare me te??? ju lutem me duhet ndihma juaj?
Dr. Premtim Gojani - Ekspert i nukjevet RE: virgjeria pa gjak22.02.2013 13:16Per verifikim te virgjinitetit ju preferoj nje egzaminm nga ana e expertit Mjekoligjor dhe Gjinekologut ne Institutin e Mjekesise ligjore prane Qendres Klinike Universitare ne Prishtine, ku mund te keni skjarime dhe te merni dokumetin valid  per gjendjen e juaj.

Dr Premtimi
Vlerëso
JetaRE: virgjeria pa gjak07.04.2013 22:09Pershendetje doktor a mundeni te me jepni ni numer te telefonit te ndonje gjinekologu i cili ben qepjen e virgjinitetit
Stafi nukjevet.netRE: virgjeria pa gjak08.04.2013 17:19Pershendetje Jeta,

ne nuk ofrojme sherbime dhe keshillime te tilla.

Cdo te mire,
 
AjoRE: virgjeria pa gjak16.04.2013 17:05Ckemi jam 16 vjece dhe esht hera ime e par qe kam kryer mardhenie por per si her te par nuk pata gjakderdhje..a esht e mundur kjo?
Jam shum ne ankth sepse mendoj se partneri im mund te mendoj se un kam kryer mardhenie me perpara..kur ne fakt nuk kam kryer!
LINDARE: virgjeria pa gjak21.04.2013 12:20A MUND TE ZBULOHET ME MRAPA SE ME KE OSE KUR JE ZHVIRGJERUAR ???
lorena RE: virgjeria pa gjak22.06.2013 20:12pershendetje stafi si shume vajza q u intereson virgjeria dhe aj qe quhet,nderi ,dua te di, se para nestruacioneve ne moshen10 11 vjeqe kam futur gishtat nr vagin per te eksperimentuar ne nje fare menyre.e mbaj mend se nuk kam pasur gjakderdhje apo dhimbje .sot jam e fejuar .i fejuari me ka kerkuar te kem mardhenje por une kam pasur shum frig pasi e dua me gjith zemer dhe ndoshta do e humbas per kot fare duke e ditur shum mir se nuk kam pasur asnje her mardhenje me askend .pres pergjigjje ju lutem pasi deri me sot se kam biseduar me askend pasi jan aq e penduar pr at q ka ndodhur .ju uroj shendet me respekt lorena
tinaRE: virgjeria pa gjak23.06.2013 13:47ju pershendes nga zemra .Doja te dija ne qfa moshe eshte me e munshme te hiqet virgjeria .a hiqet ajo ne moshen e zhvillimit.faleminderit ju pershendes
frika imeRE: virgjeria pa gjak19.07.2013 18:19psh.une jam nje vajze qe kam po te njejtin problem une kur kam qene e vogel akoma pa me ardhur periodat kam fut gishtin po smbaj mend te kem pasur gjakderdhje...pas ca muajsh me erdhen periodat po atehere kur me erdhen periodat une u dashurova me nje djale te cilin e dua dhe me do une sot jam 17 vjece po une me ate djal jam lidh qe 10 vjece dhe e dua e dine familjet per ne dhe se shpejti ne do shpallim fejesen por kam frike ta shpall sepse nuk e di a jam e virgjer a eshte e umundur qe gjate zhvillimit edhe pse fut gishtin nuk e prish virgjerine JU LUTEM ME TREGONI PO PRES PGJ. TUAJ PLZ...
veraRE: virgjeria pa gjak07.08.2013 09:52Ju lutem Doktor desha nje pergjigje se qfar duhet te bej sepse pas mardhenies se par nuk me ka dal gjak.un jam 17 vjeqe kurse i dashuri 18 ne kemi kryer mardhenie dhe kam pasur dhimbje te medha por nuk me ka dalur gjak mund te me keshilloni se qfar duhet te bej qe ta qoj deri ne fund humbjen e virgjeris qfar duhet te bej qe te me dali gjak a duhet te vazhdoj te bej seks apo jo ju lutem em ktheni pergjigje sa me par .
RE: virgjeria pa gjak09.09.2013 10:49Per sa vjet humbet virgjeniteti me tregonii
seriozitetRE: virgjeria pa gjak11.09.2013 02:06une kam humbur vergjinitetin me moshen 16 vjeqe tabi jam 23 vjeqe jam ne lifhje me nje djal prej 15 vjeqe me te kam ber sex per her te par dhe as nuk kam pasur dhembje e as gjakderdhje ne e dashurojm njani tjetrin por aj mendon qe km ber sex dhe me par per at arsyje un jam nen kontroll 24 ore si mund te me besoj ajj
tinaRE: virgjeria pa gjak03.11.2013 18:53dhe un kam prb si gocat e tj .nk kam pasur gjekderdhje,,,,pse esht e mundur......
lejlaRE: virgjeria pa gjak03.11.2013 19:02un kam kryer nje mardhenje tani per her te 1,,,me personin qe do fejohem por ne ket mardhenje nk kam pasur gjakderdhje ,aj ne fillim nk me besoi por pastej me beson sepse e duam shummmmmm njeri tj nk jetojm pa njeri tjetrin.aj me ka thene se do i harojm te gjitha,por dua te di arsyen pseeeeeeeeeeeeee me ndodhi mu kjo gje sepse doja qe atij ti trg qe aj esht i pari per mu...me pas kam pasur gjat urinimit djegje e nk e mbaja veten ne kemb .te lutem me trg te di dicka sepse gjith kohes mendpoj per ket gje pvr se me djalin qe du ja kaloj mir....po un at dit nk e harohj me duket sikur u shkatrova ose me keq sikur shkarrova personin qe du qe e du dhe qe me do
RoselaRE: virgjeria pa gjak07.11.2013 17:55Jam nje vajzee 15 vjeqare kam kryer marredhenie seksuale por here te pare me te dashurin por skam pas gjakderdhjee por kam pasur dhimbjee te jashtezakonshmeee...a mund tme shpjegoni pse sme ka dal gjakk pasi ai sme beson qe ka qen i pari per mua ;(

tiasRE: virgjeria pa gjak09.11.2013 02:40Pershendetje
Un dua te kryej mardhenje me te dashurin tim mirpo kam dhimbje shum te medha dhe kam degjuar per disa kremra te cilat blehen ne farmaci per ta per vagjinen me te lengshme por sdi si ti kerkoj a mund te di me shum per to dhe emrin e tyre apo diqka tjeter
kleaRE: virgjeria pa gjak24.01.2014 01:29Ju lutem me jepni nje pergjigje,Un kam kryer mardhenje vetem nje her vetem nje dite,sa jam zhvirgjeruar me nje person qe e doja me shpirt,rethanat na ndan.Un u lidha me dike tj dhe patem lidhje 2 vjet dhe fatkeqsisht ky person vdiq :(.Zoti me solli ne jete perseri mashkullin e par te jetes time te cilit i kisha falur virgjerin qe te dy e duam njeri tjetrin por problemi qendron se ai ka dy vite jashtetit dhe ne flasim vetem ne tel dhe ai nuk e di qe un kam pas kontakt me mashkull tjeter.Ju lutem me jepni nje pergjigje:DO ME KUPTOJ QE KAM PASUR MARDHENJE ME MASHKULL TJETER?????Gjithsesi mund tme jepni nje numer kontakti ku un te bisedoj ose takoj me nga afer historin time.Jam ne hall shum te madh edhe pse u mundova ta shkruaj sa me shkurt.me respekt klea
GertaRE: virgjeria pa gjak03.04.2014 12:51Ckemi quhem gerta un dta tju them ketyre gocave qe duhet te perpiqeni te beni sks sa me shpesh pasi e njejta gje me ndodhi dhe mua heren e par qe e bera me doli vetem pak gjak por pasi provuam me te fejuarin tim naten tjeter ndjeva nje therje ne vagine dhe kur u qova per te shkuar ne banjo me von pash qe isha ber e tera ne gjak dhe kur u zgjova ne mengjes pash qe ishte per i gjith vendi me gjak ndaj tani ai me do edhe me shum pasi ne shqiperi kjo gje paragjykohet shum klb te gjithave paqim

gjinokologRE: virgjeria pa gjak11.04.2014 17:03Te dashura vajza te gjita shqetesimet qe ju dergoni ne fakt na bejn te mendojme se e gjith qeshtje e te martuarit besnik qenka virgjeria ,ne fakt kjo ndodh nga injoranca e meshkujve qe bejn te pa munduren te marrin ne dor ni vajz dhe po qe e virgjere e marrin edhe per grua pa menduar gjat qe ajo ndoshta ka ber nje operim ne himen ose ka kryer marredhenje seksuale ne menyra te tjera orale,anale .Pra kjo qeshtje do vazhdoj per sa kohe meshkujt lexojne pak dhe marrin pak info ne rrug mjeksore ,por ata prap se prap thon me veten e tyre se jan te ditur ,vetem per faktin se kan pasur gjat jetes se tyre mrredhenje ; apo diqka si kjo dhe mendojne se nje femer mund te dhallojne nese ska gjakderdhje .por ne fakt me nje femer qe kryen marredhenje per here te pare ajo eshte e ndrojtur dhe e pa mesuar ,gjithashtu eshte mjaft e veshtir marredhenja me nje femer qe eshte e virgjer edhe nese kjo e fundit nuk ka gjkderdhje gjat aktit .Tek disa vajza ekzizton fakti i gjakderdhjes pasi kan himen jo shum elastik dhe ai haper me shpejt se nje qe ka himen elastik ,ka disa te tjera qe e humbin virgjerin e tyre gjat lindjes se nje femije pasi himeni i saj ka qen mjaft elastik dhe penisi nuk ka arritur ta hap .Prandaj nje fjal vlen sa dhjetra virgjeresha nqs nje e virgjer martohet dhe gjart aktit ajo ka gjakderdhje dhe punet shkojne mjaft mie per te, ndodh qe ajo ka ber nje martes pa deshir eee tani qa i duhet mashkullit kjo gje kur bashkeshortja e ti nuk e don fare po virgjeria e saj ku i hyn me pun tani .ai don vetem dashuri pasi kjo gje pak i intereson .Prandaj ju lutem te gjithev te lexoni per sa i perket info mbi gjinokologjin dhe te dini mjaftushem disa elementa te tjer me te rensishem siq jane semundjet e ndryshme qe vin nga marredhenjet seksuala ,dhe te doni partnerin/e tek zemra dhe jo tek himeni .gjitashtu edhe nje artivitet seksual te vazhdushem ,dhe keto pytje qe i mundojn vajzat duht te bejn te pa munduren qe me fjelet e tyre te ven drejtesi pasi jo te gjitha femrat jan ashtu si mendojn meshkujt.Fat mbaresi per te gjith, ju pershendes PERZEMERSISHT
Kur kam krier me te fejuarin tim mardhnje nuk kam pas gjak RE: virgjeria pa gjak09.07.2014 18:56Kam probleme me te fejuarin se un kur kemi krijer mardhnjen nuk kam pas gjak derdhje kurse aj me pranoj po o i deshpruar shum ne mua si mund ta zgjidh ket problem faleminderit per mir kuptim
elenaRE: virgjeria pa gjak03.08.2014 02:16po ashtu edhe un bashkohem me ju ne keto qe thoni por mos u shqetesoni nese nje mashkulli i intereson vetem ajo atehere ai nuk ju do prandaj qendroni te forta dhe tregojuni qe nuk eshte ajo gjithcka por eshte personi dhe tani shume femra mund te bejn nje himen fallso ndaj nuk duhet tu besojn atyre .ju uroj qe te zgjidhni gjith problemet tuaja dhe te qetesoheni me veten tuaj ,,,,
LenaaRE: virgjeria pa gjak13.08.2014 00:49Pershendetje doktor kam nje pytje :
Jam e fejuar qe 1 vit kam mardhenje me te fejuarin po problemi im eshte se shumm shum rrall e arri Orgazmen , Ju lutem me jepni nje pergjigje ,
Faleminderit .

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.