minnasi te shtoj pesh27.02.2012 11:23

Une jam minna jom 22 vjeqare dhe kom shum deshir per te shtuar pesh jom e martuar dhe jom shum e dobt  ikom 45 kg  jom 1.60cm .Ju lutem kishna pas deshir te me jepni disa keshilla si mund te shoj pesh edhe pse un perdori vitamina sanatoll  por nuk po ndokojn shum . Te lutem me ndihmo me  respekt minna.

MD. Mrsc. Ph.D. Ilir Begolli - Ekspert i nukjevet RE: si te shtoj pesh29.02.2012 11:53 Posvitaminave dhe mineraleve qe jane prezente ne shumicen e substancave vitaminozeper te shtuar ne pesh nevojiten edhe disa kushte tjera paraprake si lloji Iushqimit rregullat e te ushqyerit , pushimi , rekreacioni  ose aktiviteti fizik I juaji, gjendja psikike( shqetesimet eventuale), konstitucioni por edhe gjendja shendetesore e juaj nepergjithesi ( ne disa raste sidomos tek femrat edhe gjendja lidhur me hormonet).Kurte gjitha keto balancohen atehere edhe mundemi me e drejtue organizmin tanedrejte nje diete te caktue si per shtim peshe ashtu edhe per zbritje te saj.Eshte me rendesi qe si njera ashtu edhe tjetra variante e ndikimit ne peshentrupore nuk reagojne menjehere por duhet nje kohe e caktuar te kalon deri saorganizmi te fillon te reagon ne nderrimet e diktuara. Edhe pse ju nuk e kenicekur konkretishte gjendjen tuaj shendetesore por ne disa raste grate gjateperiudhes se shtatezenesise shtojne dukshem ne peshe cka mund te kete rrol edhene vete procesin e mbajtjes se shtatezenesise dhe lindjes duke e bere ate pakme te veshtire.Gjithesesipara cdo fillimi te dietes si per shtim peshe ashtu edhe renje te peshes duhette behet nje kontrolle paraprake e sipas nevojes edhe gjate mbajtjes se dietespasi qe cdo diete eshte nderhyrje ne organizmin e njeriut dhe nuk dihet se siorganizmi mund te reagon ne raste te tilla pasi qe pergjigjeja e secilitorganizem eshte I vecante. Vlerëso
RE: si te shtoj pesh03.10.2012 21:19i kam 50 kg dhe deshiroj qe ti kem 65.Por shum ngadal fitoj pesh tregom se si te shtoj pesh me shum nuk kam perdorur vitamina dhe tregom se qfare ti perdori.Vetem ne qoftese ha ter diten keshtu vazhdimisht ather fitoj pak pesh
Si te shtosh pesheRE: si te shtoj pesh10.01.2013 14:30une jam 18 vjec dhe i kisha 65 kg, pasi fillova te ushtroj 1 here ne 2 dyte nga 30 minuta vrapim, vertete kam shtuar peshe per 2 jave treining tani i kam 70 kg, besoj se trainingi jo i tepert te ndihmon, sepse te clirohet frymemarja dhe mund te hash me shume, tung :)
albin gashiRE: si te shtoj pesh04.02.2013 21:15jam nje dajl 25 vjet dhe i gjat 1.76 , i kam 65 kg. por kam deshir qe te shtoj edhe 5 kg. po nuk po mundem kam perdor edhe vitamina por nuk ka pasur efekt ,buk ha nganjeher 3 her ne dit por prap nuk shtoj pesh ju lutem qe te me tregosh qka te bej
MD. Mrsc. Ph.D. Ilir Begolli - Ekspert i nukjevet RE: si te shtoj pesh20.02.2013 15:19I nderuari Albin,

Ndoshta aktivitetet tuaja janė pėrtej kufijve dhe ti shpenzon energji mė tepėr se sa ke dėshirė qė ajo tė akumulohet tek ti si funskionale e jo si dhjamosje e cila nuk konsiderohet si peshė e dėshiruar. Edhe marrja e vitamineve apo ushqimeve jo tė drejta mund tė mos ketė efekt tė duhur nė rast se nuk janė plotėsuar parakushtet tjera tė nevojshme.

 Paraprakisht secili individ duhet ti nėnshtrohet kontrollit mjekėsor nė mėnyrė qė tė konstatohet gjendja shėndetėsore e tij dhe se fillimi i ndonjė diete (pa marrė parasyshė se a e ka pėr qėllim shtimin e peshės apo humbjen e saj) nuk ishte dashur tė bėhet pa konstatimin e nevojave ditore individuale , gjendjen shėndetėsore tė tij por edhe mundėsitė e dietės (si ato ekonomike ashtu edhe shėndetėsore).


Dr.Iliri
 
Vlerëso
RE: si te shtoj pesh12.03.2013 21:16jam blerina jam 17 vjeqare kam deshir te shtoi pesh sepse jam e dobettt dhe i kam 42 kilogram ju lutem me ndimonii
blerinaRE: si te shtoj pesh12.03.2013 21:17jam blerina jam 17 vjeqare dhe jam shumm e dobet kam vetem 42 kilogram dhe kam shumm deshir te shtoj pesh ju lutem me ndimonii
lindaRE: si te shtoj pesh02.04.2013 10:38
jam 38 vjeq kisha vetem 47 kg perdora dexason dhe nje sirup tjeter se bashku 3 her ne dit para buke ,per 2 jav kam arritur peshen 56 kg qe isha shum e lumtur me arritjen por dua te di a kane efekte anesore keto barna ,, deme shendetsore,, qe mund te ndikojne ne veshke apo diku tjeter sepse disa thone se mund te bejne edhe dem ne ndonje aspekt tjeter shendetsor? kerkoj pergjigjen. flm.
RE: si te shtoj pesh20.04.2013 20:59jam 22 vjeq me gjatsi 1,75 kisha deshir te shtoj 15 kilogram trupi im asht 50 kg si mund te shtoj peshen ju lutem kerkoj pergjigjen e juaj
LetaRE: si te shtoj pesh05.05.2013 11:40Pershendetje!
Linda ajo pesh qe ke fituar te ka mbet apo e ke humbur pasi ke nderpre Dexason??!!
Tung!
RE: si te shtoj pesh27.05.2013 22:30jan shum e dobet a kam deshir te shtoj pesh se shum dopt jam e jam e martune jom21vjeqare jam ona a mundesh mema dhon nje kshill perta shtuar nje pesh te mir
lenaRE: si te shtoj pesh29.05.2013 23:18pershendetje un jan nje nen jam shum eshqetsuar kam qiken lenen tash imbush 11 vjet asht shum edobt ne klasen e 5 por asht shum e brengosur ika 24 kilo ekam pas te mjeku por mjeku thot se vet duet mu mundu meshtu kilo e asnje vitamin nuk ijep un jetoj ne zvicerr asgje nuk imungon jam shum eshqetsuar dhe ju dretova juve per ndim men tuaj se shka mundem mendimu qiken time per te shtuar kilogram normal per vjetet shka ika 11 vjet iduen 38 lilo mipas ju lutem me ndimoni ju lutem sa mashpejt tma ktheni nje pergjegjje faleminderit
erta RE: si te shtoj pesh30.05.2013 18:11Lena

Perdor Herbalife eshte edhe per shtim peshe edhe per humbje!!!

ose nje produkt amerikan

CB-1 Weight Gainer!!!!
anisa smajlajRE: si te shtoj pesh12.08.2013 22:12Jam anisa.. jam 15 vjec..dote deshiroja te shtoja 5 kg..jam e gjate 1.58..Jam 41 kile
Nuk kam shum oreks..do te doja te dija disa menyra si te hap oreksin dhe te shendoshem..Pres prgj Flm :)
dua te shtoj disa kilogram RE: si te shtoj pesh19.08.2013 14:20pershendetje jam sameti dua te shtoje disa kg jam 19 vjec . i gjat 1.75
pesha 54 kg dua te shtoje disa kile po nuk kam orekse ha buke 2 her ne dite nuk ha shume edhe a to dy her ne dit ju lutem me keshidhoni cfare te beje ju faleminderit
blerimRE: si te shtoj pesh11.09.2013 19:49kam djalin me pesh shum pak ka vetem 15 kg moshen ika 8 vjeqar qfar methuani julutem me tregoni
123456789RE: si te shtoj pesh02.10.2013 02:43Pesha ime trupore 48 kg do kisha deshire te isha 85 kg besoi se eshte normale per nje mashkull ; Dhe mundem te te them me orekes jame shume mire ;sme mungon asgje ;ju lutem si mundet te me ndihmoni ;cfare mundem te te beje ? FLM
drianaRE: si te shtoj pesh03.10.2013 23:44pershendetje une kam deshir te shtoj pesh ha buk shume por prap nuk shtoj pesh dhe pi duhan,me tregoni ju lutem ndonje ilaq shurup vitamin ineksjon apo diqka te till.. me eshte ber fiksim kjo puna e peshes nese dini diqka qe mund te me ndihmoj ju lutem me tregoni .. faleminderit
anaRE: si te shtoj pesh21.10.2013 21:09Pershendetje jom ana kam 41 kilogram jom 24 vjet dua te shtoj p nuk mundem perdori duhanin ndoshta edhe ky osht fakti qe jom dbsuar e heret kom qen me e plot ju lutem me otheni pergjigjen sa me shpejt
ximiRE: si te shtoj pesh01.11.2013 23:27Tung... un jam 12 vjeqare,une ikam 28 kila dhe me duhet menyra me e shpejt qe te shtoj pesh,,, me tregoni qka duhet te beje per te shtuar pesh.......Falimederit
ArjaaRE: si te shtoj pesh07.12.2013 21:15Pershendetje une jam 1.68 e hajt she peshoj 55 kg a esht normale per gjatsin apo sa kg duhet ti kem per key gjatsi
deniRE: si te shtoj pesh24.12.2013 07:37PERSHENDETJE!JAM 15 VJEC DHE PESHOJ RRETH 52 KG A MENDONI SE KJO PESHE ESHTE E DUHUR PER MUA?AH DHE ME FALNI VELLAI IM ESHTE 12 VJEC DHE ESHTE SHUME I DOBET A MUND TE ME REKOMANDONI DICKA.DO TUA DIJA SH.PER NDER FLM!

RE: si te shtoj pesh27.12.2013 01:18ju lutem si te shtoj peshe ne menyre me te shpejte
ediRE: si te shtoj pesh05.01.2014 15:12persh jem edi 27 vjec dhe do kisha shum deshir te vej pesh jam 70 kile por ne trup nuk dukem keq por jap depsimin shum ne ftyr ju lutem me jepni nje pergj cfar mund te perdor
ArnesRE: si te shtoj pesh21.01.2014 18:12Jamm 14 vjeqar edhe jam e brengosur shumm qe skam me shum kilogra andaj dua t shtoj mme shumm pesh qfar dua te perdori ndojne ilaq a po qka ju lutem sa me shpje te ma kathan pergjigjen
RE: si te shtoj pesh10.02.2014 15:29jam nje djale 16 vjec peshoj 36 kg dua te shtoj ne pesh julutem me thoni ndonje vitamin ilac apo ushqim qe duhet te konsumoj ushiqmet qe ha me shum jante skuqura ju ltem me ktheni nje prgjju pershendes
kas kas RE: si te shtoj pesh22.02.2014 20:08si te shtoj pesh jam 60 kg
OltaRE: si te shtoj pesh04.03.2014 23:45Jam 30 vjeqare nene e dy femijeve e gjat 1.73 dhe peshoj 59 kg deshira ime gjithmon ka qen te kem pesh ju lutem me teegoni si mund te fitoj flm ju pershendes
alban RE: si te shtoj pesh20.03.2014 10:32
jam 22 vjec jam 1 e 77 i gjate jam 61 kilogram krkoj te shtoj ca peshe sepse jam disi i dobet sidomos ne fytyr ,,a mund te me rekomandoni ndonje keshill.
lonaRE: si te shtoj pesh02.04.2014 06:33jam studente jam bere operacion nga gurt ne idhez por kam humb shum pesh po mas operacionit kam vner shum dhe kokdhimbje si ti menjanoj ato a mos me ka mbet ndonje gur prap kam qen mas operacionit ne spital krejt analizat mir me kan dal e ka bere edhe kastoskopin mir me ka dal qfar smundje mund te ken un a mos eshe nga kokdhimbaj vneri ju lutem me ndihmoni se po vuj shum

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.