SaraNdalim shtatzani e padeshiruar30.11.2011 14:40

pershendetje.jam nje vajze studente dhe kam nje lidhje prej 4 vjetesh.para me pak se 3 javesh kam kryer mardhenie te pambrojtur por me ejakulacion jashte.me jane vonuar periodat prej 4 ose pese ditesh megjithate kam nje frike te tmerrshme mos jam shtatzane.kam dhimbje barku te forta  ndonjehere dhe dua ta parandaloj fillimin e shtatzanise.pasi te bej testin dhe me del pozitiv a ka pilula per te kryer ndalesen e shtatzanise?pres pergjigje sa me shpejt,ju falenderoj

Dr. Premtim Gojani - Ekspert i nukjevet RE: Ndalim shtatzani e padeshiruar07.03.2012 14:23 Ne keto situata preferohet vizite tekInstituti i Mjeksise ligjore ne Prishtine dhe behet ekspertiza  nga ana egjinekologut  dhe verifikohet gjendja e juaj.Dr Premtimi Vlerëso
Dr. Hatije Ismaili - Ekspert i nukjevet RE: Ndalim shtatzani e padeshiruar07.03.2012 15:13 e nderuar, me vjen keq qe kete pyetje e kam pranuartani me aq vone per situaten tuaj. Per probleme te ngjashme kam shkruar disaher dhe shpresoj se nese i keni lexuar pergjigjet e me hershem, kenigjetur   peegjigjen e mundur per ju.Mendoj se edhe ne Kosove ekziston aborti medikamentoz, prandaj me se miri eshtete beni testin e pastaj ti drejtoheni nodnje gjinekologu. Dr. Hatija Vlerëso
RE: Ndalim shtatzani e padeshiruar26.11.2012 16:38pershendetje...jam nje djale 18 vjec dhe pardje kam kryer mardhenie me te dashuren time pa mbrojtje dhe kam shume frike qe ka ngel shtatezene megjithse sp...men nuk ja kam derdhur brenda ...e kam bere disa here me te pa marre masa mbrojtse por qe nuk ja kam derdhur brenda ..a ka mundesi qe ajo te ket ngelur shtatzene ? Dhe nqs po cfare duhet te bejme qe ta heqim femijen? Me ktheni pergjigjje
...RE: Ndalim shtatzani e padeshiruar10.02.2013 00:23pershendetje...jam nje djale 18 vjec
dhe para 3 javesh kam kryer mardhenie
me te dashuren time pa mbrojtje
dhe kam shume frike qe ka ngel
shtatezene megjithse sp...men nuk
ja kam derdhur brenda ...e kam
bere disa here me te pa marre
masa mbrojtse por qe nuk ja kam
derdhur brenda ..a ka mundesi qe
ajo te ket ngelur shtatzene ? Dhe
nqs po cfare duhet te bejme qe ta
heqim femijen? Me ktheni pergjigjje
saraRE: Ndalim shtatzani e padeshiruar05.08.2013 14:15Pershendetje kam kryer mardhenje me te dashurin pa masa mbrojtese por nuk esht derdhur brenda por jasht pas 5 min me kan ardhur mestracionet a ka mundsi te mbetem shtatezan ju lutem me tregoni
shpresaRE: Ndalim shtatzani e padeshiruar24.08.2013 15:24sa jan gjasat me mbet shtatzan nese ben mardhenje pa mbrojtje un kam bo qe disa here.
inaRE: Ndalim shtatzani e padeshiruar31.08.2013 21:37Pershendetje kam kryer mardhenje me te dashurin pa masa mbrojtese por nuk esht derdhur brenda por jasht a ka mundsi te kem ngel shatezen me tregoni ju lutem
AjoRE: Ndalim shtatzani e padeshiruar05.09.2013 10:05Jam 17 vjecare kam kryer mardhenje me te dashurin,por kam frik se jam shtatzen kjo ka ndodh ne muajin qershore,ciklin menstrual as nje her nuk e kam me regull me vonohen rreth 1-vit apo 6-7 muaj,te lutem me trego,kam dhimbje te gjoksit si dhe urinim te shpesht
DJRE: Ndalim shtatzani e padeshiruar23.10.2013 17:02Doktor dua te jue bej nje pyetje.un sot kam kryer mardhenie dhe gjat mardhenis ne vaginen e partneres ka pasur diqka sikur sperma por un e kam nxjerrur penisin dhe e kam derdhur spermen jash.amund te jet nga menstruacinet e bardha apo ndoshta nuk e kam di e e kam leshuar spermen dhe cilat jan shmejat epara te shtatzanise
inaRE: Ndalim shtatzani e padeshiruar15.01.2014 10:31Pershendetje bera nje test me doli poItiv kam ber dhe analiz gjaku dhe me doli qe jam nje javeshe shtatzene doja tju pyesja ka kokrra per ndalim shtatezanie kaq heret?
ndalimi i shtatzanisRE: Ndalim shtatzani e padeshiruar15.09.2014 03:34jam nje vajz 14 vjeqe dhe kam kqyer mardhenje me nje shkop vetem 2 minuta qe nja 9 ose 10 muaj a mund te jem shtatzen po un nuk dua ju lutem me tregoni diqka rreth ksaj si ta hqe nga mendja
PseudonimiRE: Ndalim shtatzani e padeshiruar30.09.2014 14:37Jam 23 vjec mbreme kam kryer mardhenie me te fejuarit dhe ai u derdh Brenda .. Dua te theksoj qe isha ne diten e 3 te periodava .. Te ndjej ten gje beri 2 muaj me par kur isha me perioda esht derdhur Brenda 3 net resht dhe nuk mbeta shtatzane .. Para 6 muajsh kam pire pilulen e urgjences 2 here 1 ne fillim muaj dhe 1 her tjeter pas nji muaji .. Pastaj e kam pire dhe nji her tjeter para 1 muaji ? A esht e demshme kjo gje te lutem ? Tani a mund te kem mbetur shtAtzen nga akti imbremshem ? A mund ta mar nje tjetr pilul urgjences dhe ta pi neser e te jem e qete ? Te lutem me jep nji pergjigje doktor sa me pare jam vertet ne hall .. Ktu ju jam nuk shkoj dot ne nje doktor te konsultoem .. Ju falemderit
KatastrofRE: Ndalim shtatzani e padeshiruar16.10.2014 12:54Doktor apo doktoresh ju lutem me jepni ni pergjigjje sepse I dashuri im me eshte derdhur brenda vagines sot edhe dua ta di si mund ta parandaloj shtatzanin .... ju lutem me tregoni ju lutem


.....

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.