AlbanaSi behet humbja e virgjinitetit25.11.2011 10:59

prshendetje jam albana nga zvicra deshta ju bej nje pytje se si humbet vergjiniteti kam pas mardhanie me te dashurin tim por nuk kam pas shum qe per te humbur virgjinitetin  por vetem me ka dal pak gjak dua ta di amundet te ndodh te mos humbet nuk kam pasur shum dhimbje vetem pak gjak  ju lutem me tregoni  prej pergjigjen nga ju flm per mikuptim.

FemerRE: Si behet humbja e virgjinitetit30.11.2011 14:32pershndetje Albana. Une kam pas mardhenje me te dashurin tim nuk jam ndonje infermjere apo gjinekoloke vetem vizitore e vebfaqes nuk je vetem. E deshta te te them se virgjiniteti humbet ne qastin kur te del gak nga vagina juaj ather ne ate momet ti e ke humbur virgjinen edh epse nuk ke pasur shum mardhenje me te dashurin mjafton vetem aq sa ka qen, mirpo ne qoftse ke pasur kohen e ciklit mestrual ather ajo eshte krejt sishte nermal dhe qe tregon se nuk ke humbur virgjin. Te faleminderit per mirkuptim shpresj te jem e kjart. Me rrespekt nje vajz nga Gjilani
Dr. Hatije Ismaili - Ekspert i nukjevet RE: Si behet humbja e virgjinitetit07.03.2012 15:10Himeni gjendet ne hymje te vagines. Eshte njemembrane mbrojtese nga infetket e ndryshme, me nje nje ose me shume vrima tevogla nepermes te cilit deperton gjaku menstrual. Me mardheniet e para seksualevjen deri te shkyerja ose vetem te zgjerimi i kesaj membrane ne te cilin rast mundte hetoni ndonje pike gjaku ose jo.  Sa iperket dhimbjeve, mendoj se nese keni qene me partnerin qe e doni, dhe nesekeni qene t e relaksuar, dhimbje gati nuk ndjeni. Dr. Hatija
Vlerëso
loretaRE: Si behet humbja e virgjinitetit15.05.2012 23:42deshta te te pyes kur kam qen ne mosh te re te themi ashtu 7 apo ndoshta 8 vjet por qat asaj kohe nuk kam pasur menstruacionet dmth akoma nuk pata hyr ne moshen e puberteti dhe kam qen e dhunuar edhe pse qat asaj kohe nuk me ka rrjedhur gjak e kam humbur virgjinitetin apo jo?
RE: Si behet humbja e virgjinitetit24.05.2012 14:12pershendetje jam nje vajz 21 vjeqare vetem deshta tju bej nje pyetje se kam pas mardhenje me nje djal jo ne pjesene para po ne pjesene pastme edhe pas disa oresh kam ka dal ca gjak ne pjesen para jo aq shum.por e kam pas kohen e mnstualeve jo at dit po nje jav me von.por skam pas as dhembje as asgje tjeter ju lutemi me jepni nje pergjigjie
donaidriziRE: Si behet humbja e virgjinitetit07.06.2012 23:02pershendejte doktoresh. une jom nga zurichi jetoj dhe punoj ktu. ka 5 muaj qe jam martuar por ende nuk po mundem ta humbas virgerin ngase kam shummmmmmmmmmmmmmm dhimbje dhe frik te madhe . kam marrur personin qe e dua dhe e dua shum por kur kemimardhenie e tere ndjenja sexuale me humbet nga frika e madhe. qka mund te jete kjo une dua tet e tregoj qe 1 vjet kam vuajtur nga depresioni i madh dhe skizofrenia por jam sheruar tash me medikamente , qka mendoni a ka te bej kjo diqka me mua qe une sod nuk mund ta humbas virgerin time
tinaRE: Si behet humbja e virgjinitetit05.07.2012 12:48kam nje pyetje jam e fejuar dhe frigohem se vall po jam jo e virgjer dhe do te me ler burri mardhenie me askend nuk kam pasur vetem se frigohem a prishet virgjiniteti pa pasur mardhenie me askend me kan then disa femra se nese shperlahesh shum her mund edhe ta prishesh virgjinitetin jam kan dujke u pastruar dhem jam vrar vetm seas nuk me kan hi gishtat apo diqka tjeter popermbii dhe me ka dalur pak gjak dhe per ket friksohem se mos po jam jo e virgjer jju lutem me ndimoni me jepni skjarime me duhet pergjigjja menjeher ju pershendes ishalla me jepni lajme te mira.
tinaRE: Si behet humbja e virgjinitetit05.07.2012 12:54harova te te them se nuk kam pasur gjak shum po vetem nje pik gjaku jam shum e marakosur ju lutem mendimonii me sa e di une virgjiniteti nuk humbet pa pasur mardhenie me nje djal . Mua qe em ka dalur pak gjak vetem se jam vrar amundet i fejuari im te me verej se une nuk kam pasur mardheni em askend
maliRE: Si behet humbja e virgjinitetit07.07.2012 22:49a esht e vertet se femra nuk e harron partnerin e par me te cilin e humb vergjinitetine pse nuk e harron
tringaRE: Si behet humbja e virgjinitetit11.08.2012 02:21pershendetje un jam tringa ... un kam pasur marrdhenie seksuale me te dashurin tim por ne at moment nuk kam derdhur gjak fare vetem pas 5 ore e kam vrejt nje pik gjak me ngjyr te pemt ....por une e kam pasur kohen e ciklit menstrual kur jam zgjuar ne mengjes e kam par qee me kan ardhur a ndodh mos me humb virgjinitetin naten e mir flm per mirkuptim

ku mundem ta di 100 qe jam ende e virgjer apo joo ..
anaRE: Si behet humbja e virgjinitetit22.08.2012 22:41jam nje vajze nga vlora.jam e fejuar dhe para disa ditesh kalova naten e pare me te fejuarin tim.Gjate aktit seksual i fejuari im u prish dhe spermen e tij ma derfhi ne vagine.Mua me doli pak gjak gje qe siguron humbjen e virgjerise.Prb eshte se diten tjeter sjam ndjere shum mir.Kam pas marrje mendsh.Ajo qe nuk kuptoj eshte se une mund te kem ngelur shtatezane apo kto reagime kane qene thjesht disa reagime te organizmit sepse pas humbje svirgjerise dicka po ndryshon tek une.Ju lutem prgj pres sa me pare.Respekte
RE: Si behet humbja e virgjinitetit01.11.2012 15:59ne moshen 12 vjeqare kam pas nga nje mashkull i pa njohur nje dhunim hala nuk di perit per mirkuptimr fatin tim aeshte tek une virxhiniteti i humbur nuk kam guxim te vendosi per fat me ket breng qe ndoshta nuk do te ket zgjidhje as se si qka mendoni per rastin qe me ka ndodh si e mitur qka miund te bej faliminde
almaRE: Si behet humbja e virgjinitetit25.11.2012 11:42ju lutem jam nje femer 17 vjeqare marrdhenje nuk kam pasur me askend por vetem se pa dasshje kam bere futjen e 1gishti dhe kam pasur pak gjakderdhje e jam shum e friksuar se mos kam humbur virgjerin ju lutem pres pergjigjen tuaj.
gonaRE: Si behet humbja e virgjinitetit02.12.2012 23:41a ka mundesi qe virgjiniteti mos me pas hiq, me lind pa virgjinitet,flm shum
MilaRE: Si behet humbja e virgjinitetit09.01.2013 14:26pershendetje un jam Ermira kam pasur mardhenje me te dashurin tim , nuk kam pasur mardhenje sa te humb virgjinitetitn,pasi qe jam kthyer ne shtepi ne wc kam parf gjak me nghyr te pemet a thua e kam hubur virgjinitetin . ju lutemi me trg se jam ne hall te madh tash jam ndar nga i dashurin .. me respekt Ermira
benaRE: Si behet humbja e virgjinitetit23.01.2013 01:37pershendetje jam martuar qe 6 muaj dhe ende nuk kam pasur mardhenie e kjo po ndodh nga frika,ndjej tmerresisht frik a ka dikush te me ndihmoj te me keshilloj
egzonaRE: Si behet humbja e virgjinitetit26.01.2013 01:42mirmbrema ju pershendes, deshta me ju pyt dhe nese kish pas mundsi te me jepni ket sqarim ju lutem, kam pas mardhenie me te dashurin tim por nuk me ka dal fare gjak dhe jam merakosur shumm desha te ju pyes se pse me ndodhi kjo.
selinaRE: Si behet humbja e virgjinitetit05.02.2013 16:40nuk kam pas marrdhenie me askend por friiksohem se kom degju se e humb virgjerin pa pas marrdhenie a esht e vertet?
lindaRE: Si behet humbja e virgjinitetit08.02.2013 01:10mirbrema jam nje vajz 18 vjece desha te bej nje pyetje lidhje per virgjerin...une nuk kam pasur mardhenie asnjer a ndodh qe ta kem humb virgjinitetin pa ber asgje?
RitaRE: Si behet humbja e virgjinitetit13.02.2013 14:37Mir dita jam nje vajz 19 vjet deshta te bej nje pytje...Kam degju se Rikthehet virgjineteti Ju lutem me tregoni.
virgjinitetiRE: Si behet humbja e virgjinitetit17.02.2013 17:22Ju Lutem me tregoni se a ka mundesi qe virgjiniteti te kthehet jam 21 vjeq tung nga prishtina
nora RE: Si behet humbja e virgjinitetit21.02.2013 21:31 pershendet un jam e martuar qe 1 vit dhe nuk kam pasur merdhenj me burrin dmth jam e virgjer end sa her provoj merdhenj seksula me kap ni lloj panike kam shum frik nese ka mundes ndonj kshill sepse metvertet esht shum nje gjendje komplikume per qdo qift qe ekan ket problem
Besa RE: Si behet humbja e virgjinitetit23.02.2013 14:30Pershendetje...Jam nje vajze 16 vjecare...nuk kam kryer kurre maredhenie me te dashurin tim,por para nje jave ai me futi gishtin dhe pata pak gjakderdhje,shume pak ...theksoj se nje dite me vone kisha ciklin menstrual....ju lutem pres nje pergjigje tuajen se jam shum e shqetsuar nese jam e vitgjer apo jo...faleminderit !!
laliRE: Si behet humbja e virgjinitetit24.02.2013 02:16a esht e mundur me shti pensin edhe mos me kan e prisht ni femer deshta me ju pyt e me pas dhimbje te mdha ajo edhe mos me derdh gjak flm
blerinaRE: Si behet humbja e virgjinitetit26.02.2013 20:25pershendetje dua ta di se sii behet humbja e virgjinetit
zhurichRE: Si behet humbja e virgjinitetit02.03.2013 19:43pershendetje jam nje vajz 19 dua te u pies se a mund te prishet vergjiniteti ne kohen e mostrucioneve
Ma. Sc. Fortesa Kadriu - Ekspert i nukjevet RE: Si behet humbja e virgjinitetit05.03.2013 12:18Pėrshėndetje Bena,

Mė vjen mirė qė keni kontaktuar shėrbimin tonė. Ju keni 6 muaj qė jeni martuar dhe ende nuk keni pasur marrėdhėnie seksuale me burrin pasi keni frikė nga humbja e virgjinitetit. E kuptoj qė kjo situatė ėshtė mjaft frustuese pėr juve dhe burrin tuaj. Si reagon burri ndaj kėsaj?

Tė lutėm nėse mundemi tė e sqaroni ēfarė sakte ju frikėson rreth marrėdhėnieve seksuale. Shpesh tė rinjtė dėgjojnė nga tė rritur qė seksi ėshtė diēka e gabuar apo mėkat. Ndonjėherė, thuhet qė marrėdhėnia e parė apo seksi nė pėrgjithėsi ėshtė i dhimbshėm pėr femrėn apo diēka jo e rehatshme/pakėnaqshme fizikisht. Nė fakt marrėdhėniet seksuale dhe epshi janė shumė tė natyrshme dhe shpesh tė kėnaqshme pėr dy gjinitė. Mirėpo, nėse keni ndonjė nga kėto mendime mund tė ndikon qė marrėdhėniet seksuale tė i lidhni me ndjenja negative, e ndoshta mė sė shpeshti me frikė ose/dhe faj, qė pastaj nuk ju lejon tė keni marrėdhėnie normale me burrin.

Supozoj qė keni tentuar tė keni marrėdhėnie me burrin deri tani? Prapė, po hamendėsoj qė ndoshta keni pasur dhimbje, dhe kjo ju ka ndaluar tė vazhdoni mė tutje? Nėse kjo ka ndodhur atėherė arsyeja mė e mundshme ėshtė qė keni qenė e tensionuar. Nė raste kur trupi juaj ėshtė i tensionuar dhe i pa eksituar, pėrjetoni dhimbje. Ndėrkaq nėse jeni e qetė, dhimbjet pėr herė tė parė janė minimale. Mirėpo, nėse dhimbja ėshtė ēėshtja kryesore, ju sugjeroj tė vizitoni gjinekologun pėr tė eliminuar arsyet tjera tė mundshme fizike.

Mė pas, ju sugjeroj qė tė lexoni rreth mėnyrave se si mund tė relaksoheni gjatė aktit seksual. Pėr tė arritur kėtė duhet tė ndiheni rehat me burrin tuaj dhe trupin tuaj. Filloni tė flisni rreth seksit dhe ndani mendimet se ēfarė ju pėlqen rreth saj. Njė mėnyrė tjetėr ndihmuese ėshtė qė njėherė tė filloni tė masturboni nė mėnyrė qė tė njihni mė mirė trupin tuaj dhe pikat e ndjeshme, dhe mė pas tė keni marrėdhėnie me burrin. Po ashtu, mund tė pėrdorni lubrifikant pėr tė lehtėsuar penetrimin. Asnjėherė, mos bėni penetrim pa qenė e lubrifikuar (nė mėnyrė tė natyrshme apo me lubrifikant) pasi ajo mund tė jetė shkaktar i dhimbjen. Pėr mė shumė kėshilla tė lutem na drejto me pyetje specifike, si dhe mund tė lexosh artikujt tė shumė online.
 
Vlerëso
artaRE: Si behet humbja e virgjinitetit10.03.2013 23:28Pershendetje jam nje vajz 21 vjeqare, jam e fejuar dhe gjate aktit te par kam humbur vergjinitetin pasi kam pasur fare pak gjak, por edhe dhimbje te madhe, per kete arsyje ni kohe nuk kam provuar me, tash kur filluam perseri i feejuari im mendon se duhet te me dal gjak perseri, jam e shqetesuar per kete pasi nuk e di se qfar do ndodhi, ju lutem shume a ka mundesi qe te kem perseri gjak pasi te futtet thell penisi, sepse kjo ende nuk me ka ndodhur.. Pres pergjigjje. Faleminderit shumme.
toniRE: Si behet humbja e virgjinitetit13.03.2013 13:15pershendetje egzona atehere do te them qe ne shume raste kur kryhet mardhenia e pare nuk ka gjakderdhje ,per arsye sepse kur futet penisi ne cipe nuk ka vena te shumta per te dalur gjak ,,mbi 70 per qind te femrave nuk kane gjakderdhje ,dhe ka shume femra qe e humbin virgjerine dhe nuk kane dhimbje ,me pak fjale rrini e qete te pershendes
Ni qikRE: Si behet humbja e virgjinitetit23.03.2013 20:15 Nuk keni pse fiksoheni gjat mardhenieve seksuale . Nese keni deshire ta kryeni se bashku flisni rreth seksit ajo do ttju ndihmoj tja largoj stresin , eshte e kuptueshme qe dhimbjet jan te pakrahasueshme gjat aktit seksual por megjithat ajo e ben punen e saj .
nese e beni gjdo dit ateher vagina do tju mesohet dhe nuk do te keni problem fare pasi mendja ju shkon se si te besi seks sepse organizmi mesohet me seks .
Seksi e ndreq formen e trupit te femres , ne fillim pak eshte me dhimbje por me von do te jet relaksuese per ju .
Faliminderit me respekt deshirova tju ndihmoj rreth pytjeve .
saraRE: Si behet humbja e virgjinitetit26.03.2013 13:36pershendetje un jam martu qe 2 vite po kur kam pas mardhanje me burr sme ka dal as pak gjak edhe skam pas dhimbje shum aj po mendon qe un skam qen e virgjer po aj eka penisin pak te vogel a ndodh mos me mujt me ma prish vergjenitetin ju lutem me tregoni se kam shum probleme me burin

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.